Informacje - edycja 449, 02.05.2019

02/05/2019

  1. W zeszłym tygodniu informowaliśmy, że nasza redakcja nie miała możliwości dotarcia do wniosku byłego już prezesa Andrzeja Kardasza dotyczącej podwyżki opłat za centralne ogrzewanie. Wystarczyło, że doszło do zmiany na funkcji prezesa, by to co tajne stało się jawne. Dzisiaj już wiemy, że w przypadku bloków Kardasz na odchodne zafundował podwyżkę o ponad 13%. Decyzja byłego radnego miejskiego i powiatowego to aż, np. w przypadku 50 metrowego mieszkania, 200 zł mniej każdego rocznie.
  2. Dwa tygodnie temu informowaliśmy, że urząd miasta przygotował już wszystkie dokumenty dotyczące realizacji inwestycji z budżetu obywatelskiego czyli Eko-stadionu. W zeszłym tygodniu burmistrz Krzysztof Paśnik podjął decyzje o ogłoszeniu przetargu na budowę stadionu. Naszej stacji udało się dotrzeć do dokumentacji technicznej i jako pierwsi prezentujemy jak zostanie zagospodarowana działka przy batalionów chłopskich.
  3. Na naszych osiedlach pojawiły się już pierwsze wiaty śmietnikowe, rozpoczęły się prace przy budowie placów zabaw, a na os. Popiełuszki docieplane są bloki – ostatnie, które kwalifikowały się do uzyskania premii termomodernizacyjnej. Zakres prac wykonywanych przez spółdzielnię jest ogromny.
  4. Tydzień temu Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej podjął decyzję, że kończy sezon grzewczy. Powodem podjęcia tej decyzji były prognozy mówiące o upalnej pogodzie ale także liczne interwencje samych mieszkańców domagających się zakończenia grzania.
  5. Zbliża się Święto Konstytucji 3 Maja. W tym roku przypada 228 rocznica uchwalenia tego najważniejszego dokumentu w naszym państwie. W naszym mieście uroczyste obchody tego święta rozpoczną się tuż po godzinie 10. Szczegóły w naszym materiale
  6. Tegoroczna maturzystka i mieszkanka naszego powiatu Patrycja Misiak walczyła o koronę Queen Województwa Lubelskiego i zdobyła tytuł III v-ce Queen.
  7. 26 kwietnia na drodze gruntowej w Górce Lubartowskiej doszło do wypadku. Poszkodowana 64-latka po przeprowadzonej reanimacji została przetransportowana do szpitala.
  8. 26 kwietnia odbyło się oficjalne pożegnanie tegorocznych maturzystów z ZS nr 2 w Lubartowie. Podczas uroczystości wręczono wyróżnienia i nagrody dla uczniów, którzy wyróżnili się szczególnymi osiągnięciami.27 kwietnia w Kamionce policjanci zatrzymali 29-latkę, która mając ponad promil alkoholu w organizmie wiozła samochodem swojego 3,5 letniego syna. Grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.