Informacje - edycja 448, 26.04.2019

26/04/2019

  1. Kolejna podwyżka opłat za ciepło i to zgodnie z informacjami do jakich dotarła nasza stacja aż o 15% oraz ponad dwieście tysięcy straty, a gdyby nie sztuczki księgowe to ponad pół miliona starty. Do tego przepłacenie za tzw. uprawnienia do emisji CO2 – takim działaniom jednoosobowego Zarządu Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, na którego czele stał do ostatniego wtorku Andrzej Kardasz powiedziała nie Rada Nadzorcza spółki powołana już po wyborach przez Krzysztofa Paśnika i odwołała polityka związanego z burmistrzem Januszem Bodziackim. Sytuacja spółki po niespełna 21 miesiącach pod ręką archeologa Kardasza osiągnęła najgorszy w historii wynik finansowy. Nowym prezesem został Andrzej Celejewski.
  2. PEC ma nowego prezesa, ale my przypomnijmy sylwetkę odchodzącego Andrzeja Kardasza. To były radny miejski, były radny powiatowy, a teraz były prezes miejskiego przedsiębiorstwa. Kilka lat temu twierdził, że chronił pewną część ciała byłemu burmistrzowi Jerzemu Zwolińskiemu. W 2006 roku interesowała go Spółdzielnia Mieszkaniowa, gdzie żądał miejsc dla swoich działaczy w Radzie Nadzorczej.
  3. Już 28 kwietnia o godzinie 17:00 odbędzie się największy koncert wychowanków PMDK w Lubartowie „Muzyka łączy pokolenia. Witajcie w naszej bajce!". Na scenie wystąpią dzieci i młodzież w repertuarze znanym z bajek, m.in: ze "Shreka", "Pocahontas", "Akademii Pana Kleksa" i filmów Disneya .
  4. Uczniowie ZS nr 2 w Lubartowie ponownie znaleźli się w czołówce Mistrzostw Województwa w Indywidualnym Tenisie Stołowym. O szczegółach w naszym materiale.
  5. Easter Egg Hunt pod taką nazwą odbyło się kolejne już polowanie na czekoladowe jajeczka. To wielkanocne wydarzenie miało miejsce przy MBP w Lubartowie 23 kwietnia.
  6. W wielkanocną niedzielę 21 kwietnia doszło do wypadku z udziałem motocyklisty na obwodnicy Lubartowa. Poszkodowany 27 latek trafił do szpitala.
  7. Od 15 do 21 kwietnia na terenie naszego powiatu doszło do 34 zdarzeń, w tym 27 pożarów, 5 miejscowych zagrożeń i 2 fałszywych alarmów, o Czym informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie. Szczegóły w naszym materiale.
  8. 1,2 promila alkoholu w organizmie miał kierowca Mercedesa, który 23 kwietnia na stacji paliw w Lubartowie najechał na tył zaparkowanego auta. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a za swój czyn odpowie przed sądem.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.