Informacje - edycja 447, 19.04.2019

19/04/2019

  1. Ta inwestycja nie da się (...) zrealizować w tamtym miejscu – tak odpowiadał dokładnie 7 sierpnia 2018 roku wówczas urzędujący burmistrz Lubartowa Janusz Bodziacki radnemu Jackowi Tomasiakowi. Bodziacki twierdził, że nie dla się wybudować przy Batalionów Chłopskich Eko Stadionu, czyli projektu Renaty Mazur, który wybrali mieszkańcy Lubartowa w ramach Budżetu Obywatelskiego. Zmieniła się władza i okazało się, że się da, a inwestycja przy os. Garbarskim ma już niezbędne pozwolenia na budowę i może być realizowana.

  2. W zeszłym tygodniu powiedzieliśmy o kilku inwestycjach prowadzonych przez Spółdzielnię. Dzisiaj wracamy do tematu i zdradzamy jako pierwsi, że jest już coraz bliżej do postawienia szlabanów na wjazdach do naszych osiedli, ale także informacja z ostatniej chwili. Zarząd rozstrzygnął przetarg na rewitalizację magazynu przy ul. Zielonej.

  3. Po 10 dniach strajku nauczyciele z lubartowskich placówek oświatowych podjęli wspólne stanowisko. 17 kwietnia przedstawili swoje oświadczenie.

  4. Ostatnia kolejka spotkań IV ligi pomiędzy MKS Lubartów a LZS Turze Rogi odbyła się 13 kwietnia w Sali widowiskowej SM. Mecz zakończył się zwycięstwem MKS Lubartów wynikiem 10:3.

  5. 13 kwietnia w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Chopina odbyła się IV edycja turnieju pn. „Powrót do dobrej przeszłości. Gościem specjalnym były Małgorzata Rola i Katarzynę Wojdat, ikony lubelskiej piłki ręcznej.

  6. 15 kwietniach na deskach sceny Międzyziemie w PMDK w Lubartowie zaprezentowali się wychowankowie pracowni muzycznej i tanecznej, podopieczni pani Anny Kozak i Jolanty Grabowskiej.

  7. Jak podaje KP PSP w Lubartowie od 8 do 14 kwietnia na terenie powiatu lubartowskiego doszło do 49 zdarzeń, w tym 34 pożary i 15 miejscowych zagrożeń.

  8. Rośnie liczba pracujących emerytów. W naszym województwie co dziesiąty emeryt jest aktywny zawodowo, w skali kraju takich osób jest prawie 750 tysięcy.

  9. Podczas XVIII Memoriał Ryszarda Kalbarczyka w Indywidualnych Biegach Przełajowych szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w Leszkowicach ze zwycięskim złotem powrócili uczniowie z ZS 2 w Lubartowie.

  10. Część emerytek, które urodziły się w 1953 roku, może liczyć teraz na wyższe świadczenie. To dzięki wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego. Żeby z niego skorzystać, część kobiet musi zgłosić się do 23 kwietnia do ZUS.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.