Informacje - edycja 441, 08.03.2019

08/03/2019

1. W blokach podwyżka o 117% w blokach, czyli z 6 zł do 13 zł, w domkach o 50% czyli z 12 zł do 18 zł od osoby. Część z mieszkańców pomyśli, że to żart – niestety nie bo o podwyżce za śmieci zdecydowali mieszkańcy okolicznych wsi. Jakby tego było mało przypisali mieszkańcom Lubartowa swoje własne koszty. „W mojej opinii jesteśmy w Lubartowie okradani i z pewnością nie pozwolimy na to aby mieszkańcy naszego miasta pokrywali koszty okolicznych wiosek” – to słowa Jacka Tomasiaka, który razem z Wojciechem Osieckim oraz Jakubem Wróblewskim jako jedyni zagłosowali przeciwko podwyżkom. Tomasiak zapowiada skuteczne zaskarżenie uchwał podjętych z rażącym naruszeniem prawa.

2.      Radni z klubu Wspólny Lubartów podczas kampanii wyborczej obiecali, że na ul. Reja powstanie żłobek. Podczas ostatniej sesji rady miasta przegłosowana została poprawka do Planu Rewitalizacji, zgodnie z którą, to co zostało obiecane przez zaplecze polityczne Krzysztofa Paśnika, staje się faktem. Dzięki uchwale na głęboką termomodernizację miasto może pozyskać aż 95% wsparcia z funduszy zewnętrznych. Podczas dyskusji nad tą uchwałą powrócił po raz kolejny temat likwidacji oddziałów w przedszkolu nr. 4.

3. Członkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów 5 marca uroczyście obchodzili Dzień Kobiet. Na scenie wystąpili najmłodsi artyści ze specjalnymi życzeniami dla pań z okazji ich święta.

4.      Blisko 30 młodych rzemieślników 3 marca zmagało się w Mistrzostwach Fryzjerstwa Lubelszczyzny 2019. Wzięli udział w 3 konkurencjach. Zwycięzcy już w kwietniu zaprezentują swoje umiejętności na Mistrzostwach Polski w Poznaniu.

5.      Policjanci z Kocka zabezpieczyli ponad 1,5 kg suszu marihuany oraz sadzonki konopi. 61-latek uprawiał narkotyki wspólnie ze swoim 34-letnim siostrzeńcem. Mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

6.      3 marca odbył się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W wydarzeniu wzięło udział ponad 100 biegaczy. Organizatorem tego corocznego wydarzenia była Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubartowie.

7.      Pracownicy administracyjni sądu wyszli przed gmach by zaprotestować tym samym włączając się do ogólnopolskiego protestu. Walczą m.in. o podwyżki.

8.      1 marca w Przytocznie doszło do zderzenia karetki pogotowia ratunkowego z busem. Poszkodowane zostały 4 osoby.  Prawdopodobną przyczyną było wymuszenie przez kierowcę busa.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.