Informacje - edycja 434, 18.01.2019

20/01/2019

  • Gigantyczne koszty funkcjonowania Związku, ogromne podwyżki za śmieci i przepełniona sortowania – te wszystkie tematy nie ujrzałyby światła dziennego gdyby nie dziennikarze naszej stacji. Jak widać skrupulatność, z jaką przyglądamy się tej instytucji na ręce spowodowała, że nasz dziennikarz został wyrzucony z obrad Związku przez Józefa Gruszczyka, Tomasza Piecaka i Dariusza Trąbkę. Co ocenzurowali samorządowi działacze – o tym w naszym materiale.   
  • To miał być szczęśliwy dzień, w którym każdy z nas przyłączy się do pomocy potrzebującym. Mowa o 13 stycznia. Tego dnia miał miejsce 27. Finał WOŚP. Podczas uroczystości w Gdańsku został zaatakowany nożem prezydent miasta Paweł Adamowicz, przeszedł wielogodzinną walkę o życie, którą przegrał. W sobotę 19 stycznia odbędzie się pogrzeb zmarłego, w całej Polsce dzień ten będzie dniem żałoby narodowej.
  • 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. W naszym mieście impreza odbyła się w miniona niedzielę na placu przy Urzędzie Miasta, a w wynik zbiórki przyniósł kolejny rekord – wolontariusze zebrali ponad 10000zł więcej niż w poprzednim roku.
  • 11 stycznia w Lubartowskim Ośrodku Kultury odbyło się oficjalne otwarcie Klubu Senior+. Na uczestników tego projektu czeka szereg atrakcji. 
  • O tym, że nie ma złych pytań i że o wszystko pytać możemy wyraźnie mówi Fundacja Miasto Obywatelskie Lubartów, która zaprasza na spotkanie z Szymonem Osowskim z Sieci Obywatelskiej – Watchdog Polska. Wydarzenie odbędzie się 21 stycznia o godzinie 15:30 w Urzędzie Miasta.
  • Już 2 lutego odbędzie się V Maraton Pływacki, podczas którego będą zbierane pieniądze dla sióstr Mileny i Moniki Koziej. Gośćmi specjalnymi wydarzenia wydarzenia będą Bartłomiej Roguski oraz Sonia Bochyńska Mistrzowie Polski w stylu dowolnym.
     

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.