Informacje - edycja 430, 21.12.2018

22/12/2018

 1. W chwili, kiedy urząd burmistrza Lubartowa objął Krzysztof Paśnik stwierdził brak kasy w urzędzie miasta. Środków brakowało na wszystko. Okazuje się jednak, że mimo tak trudnej sytuacji odchodzący burmistrz przyznał gigantyczne nagrody dla pracowników Urzędu Miasta. Największą oprócz innych dwóch osób otrzymał Radosław Szumiec, który nagrodzony został przez Bodziackiego kwotą 6 tys. zł.
 2. Kolejne miliony na rewitalizację spółdzielczych terenów – to już nie zapowiedzi a realny scenariusz napisany przez Zarząd Spółdzielni z Jackiem Tomasiakiem na czele, a nagrodzony Oskarem przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Projekt spółdzielni został oceniony jako najlepszy i uzyskując 96 pkt. Na 100 możliwych zajął pierwsze miejsce na liście rankingowej, a to oznacza, że spółdzielcy otrzymają kolejne 7 mln. zł.  
 3. W Lubartowie wydarzył się cud – tak krzyczeli sami do siebie kierowcy, którzy w ostatnią niedzielę wyjechali na miejskie ulice. Okazało się, że mimo intensywnych opadów Lubartów przestał przypominać śnieżną krainę. Co takiego się stało, że ul. Lubelska nie była lodowiskiem – o tym w naszym materiale.
 4. W minioną niedzielę, 16 grudnia mieszkańcy spółdzielni mieszkaniowej w Lubartowie mogli spędzić dłuższą chwilę z muzyką klasyczną. Na scenie wystąpił kwartet smyczkowy Ambitus oraz Martyna Massalska,  dobrze znana Lubartowianom wokalistka.
 5. Takiego wydarzenia mieszkańcy Lubartowa nie pamiętają. 20 grudnia na placu przy Urzędzie Miasta odbyła się wigilia dla mieszkańców zorganizowana przez władze miasta. Wydarzeniu towarzyszył koncert kolęd.
 6. W dniach 12-15 grudnia Drużyna Marzeń odwiedziła naszych potrzebujących rodaków na Ukrainie. Przekazane dary, ale przede wszystkim dobro wolontariuszy wzbudziło radość w potrzebujących.
 7. Pracownicy Prokuratury Rejonowej w Lubartowie podjęli protest. Głównym celem, jaki chcą osiągnąć to podwyżka, której nie było od 9 lat.
 8. Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie jak co roku kultywują tradycję bożonarodzeniową, jaką jest kolędowanie. 20 grudnia grupa śpiewających kolędników odwiedziła lubartowskie instytucje.
 9. W okresie świątecznym zwykle jesteśmy w biegu, wyjeżdżamy z domu, spotykamy się z najbliższymi. Pamiętajmy jednak, aby spędzić ten szczególny czas przede wszystkim bezpiecznie, o co apeluje policja.
 10. Laureaci XX Powiatowego Konkursu Plastyczno-Literackiego "Opowieści wigilijne" zostali nagrodzeni. 19 grudnia odbył się uroczysty finał konkursu.
 11. 18 grudnia w Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie odbył się charytatywny koncert świąteczny. Zebrane pieniądze zostały przekazane na leczenie dwuletniej Bianki.
 12. Mały człowiek – wielki talent. Tak można określić jasełka, które przedstawiły przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Lubartowie. Widowisko bożonarodzeniowe odbyło się 20 grudnia.
 13. Uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie podsumowują swoje osiągnięcia oraz działania z ostatniego czasu, a jest tego dość dużo.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.