Informacje - edycja 429, 14.12.2018

13/12/2018

  1. To co dla części radnych było niewykonalne przed wyborami stało się realne po wyborach. Mowa o zmianach w statucie, które na pierwszej sesji radni przeprowadzili w trybie ekspresowym. Statut już został opublikowany i przed drugą sesją jego przepisy będą wiązać zarówno mieszkańców jak i radnych.
  2. Renata Mazur została wybrana na przewodniczącą Rady Nadzorczej spółdzielni mieszkaniowej w Lubartowie. Jej zastępcą został Teodor Czubacki. Nowe prezydium to pokłosie ostatnich wyborów samorządowych, podczas których przewodniczący Rady Nadzorczej wybrany został na burmistrza.
  3. Podczas ostatniego posiedzenia Rada Nadzorcza przyjęła plan remontów oraz inwestycji w spółdzielni mieszkaniowej. Plan inwestycji przewiduje m.in. wymianę starych altan, na nowoczesne wyposażone w system monitoringu i co ważne system zabezpieczający przed podrzucaniem śmieci. 
  4. Dla najmłodszych mieszkańców Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubartowie 8 grudnia był dniem wyjątkowym. Tego dnia Święty Mikołaj obdarował ich prezentami, Stwór Głodomór rozbawił bez granic, a wszystko to miało miejsce w Sali Widowiskowej Spółdzielni Mieszkaniowej.
  5. Uczniowie z II LO reprezentowali nasz kraj podczas debaty w Parlamencie Europejskim w Strasburgu. Wyjazd do Francji był główną nagrodą w międzynarodowym konkursie EUROSCOLA.
  6. Dzielenie się opłatkiem to ważna tradycja bożonarodzeniowa, o czym nie zapomnieli członkowie Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów. 12 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe aktywnych seniorów.
  7. Drużyny dziewcząt i chłopców z ZS nr 2 w Lubartowie wzięły udział w Mistrzostwach Województwa w Badmintonie Drużynowym- Licealiada. Obie drużyny uplasowały się na 7 miejscu w województwie.
  8. Wolontariusze z II LO w Lubartowie zawsze pamiętają o potrzebujących. Nie inaczej było teraz, w tym szczególnym bożonarodzeniowym czasie. „Anioły z II LO” dotarły do niemal każdej grupy wiekowej. 
  9. Uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie wzięli udział w nietypowej lekcji o energii jądrowej- nie tylko. Wykład poprowadził dr Wiktor Parol, pracownik Instytutu Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie.
  10. Wybitni uczniowie z II LO w Lubartowie zostali docenieni przez Marszałka Województwa Lubelskiego. Pracę jednego z uczniów nagrodził również Prezes Rady Ministrów.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.