Informacje - edycja 428, 07.12.2018

07/12/2018

  1. Albo zapłata za faktury, albo wypłata wynagrodzeń – przed takim dylematem w pierwszych dniach urzędowania staną nowy burmistrz Lubartowa. Krzysztof Paśnik zastał urząd z pustakami w kasie samorządu i okazało się, że owe o tym, że w budżecie po wyborach nie będzie pieniędzy wiedział poprzednik Paśnika były burmistrz – Janusz Bodziacki. Dlaczego w przed wyborami Bodziacki nie zaciągnął kredytu – o tym w naszym materiale.
  2. Trzęsienie ziemi w lubartowskich spółkach komunalnych. Burmistrz Krzysztof Paśnik wymienił już rady nadzorcze w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej oraz Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej, a to rady nadzorcze decydują o tym, kto jest prezesem tych firm. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć  pierwsze dni pracy nowych osób ukazują także szereg sensacyjnych i niestety niekorzystnych dla mieszkańców informacji. 
  3. Zimową porą zmierzch zapada bardzo wcześnie. Na nieoświetlonej jezdni, w ciemnym ubraniu pieszy jest niemal niewidoczny dla kierowcy. W ochronie własnego życia warto, a nawet należy nosić odblaski. Mówiąc wprost: to szansa na przeżycie.
  4. W piątek 30 listopada na ul. Lipowej w Lubartowie doszło do kolizji drogowej, której sprawcą był nietrzeźwy, 61-letni mężczyzna. Za spowodowanie kolizji i kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.
  5. Jak czytać Herberta? W odpowiedzi na to pytanie mogą pomóc utalentowani uczniowie liceum na Chopina, którzy zostali nagrodzeni w konkursie „Inny Herbert” zorganizowanego przez UMCS – Instytut Filologii Polskiej w Lublinie.
  6. W środę 5 grudnia w Woli Sernickiej doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. Niestety 48-letni kierowca samochodu poniósł śmierć na miejscu.
  7. W miniony piątek, 30 listopada w Liceum na Chopina już po siedemnasty zorganizowano charytatywny turniej piłki ręcznej. O szczegółach w naszym materiale.
  8. Maraton Pisania Listów w ZS nr 2 w Lubartowie, na który Państwa zapraszaliśmy, odbył się 6 i 7 grudnia. W tym roku uczestnicy pisali listy głównie w sprawie kobiet z 10 państw świata, które bronią praw człowieka, a teraz same potrzebują pomocy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.