Informacje - edycja 427, 30.11.2018

30/11/2018

 1. Wydawało się, że listopad, był miesiącem, gdzie wydarzyło się już bardzo dużo. Bodziacki i Szumiec przegrali wybory, w mieście władzę przejęła opozycja, ale te tematy nie przebiły się do czołówek ogólnopolskich. O Lubartowie zrobiło się głośno 22 listopada, kiedy media ogólnopolskie grzmiały o tym co wydarzyło się podczas obrad Rady Powiatu. Sensacją była właśnie zawiązana koalicja Prawa i Sprawiedliwości oraz Koalicji Obywatelskiej.
 2. Krzysztof Paśnik oraz 21 nowych radnych zostało zaprzysiężonych na pierwszej sesji rady miasta. Rada wybrała także nowego przewodniczącego oraz jego zastępcę. Szefem rady został Jacek Tomasiak, a wiceprzewodniczącym Andrzej Zieliński. 
 3. W mieście chyba zapanował wirus, który nazywa się Krzysztof Paśnik – tak absencje wynikającą z masowych zachorowań m.in. wiceburmistrza Radosława Szumca czy sekretarz Anny Bielińskiej podsumował na sesji przewodniczący Jacek Tomasiak. W ostatni poniedziałek nowy burmistrz odwołał z funkcji Szumca i powołał na jego miejsce Jakuba Wróblewskiego.
 4. Nowa Rada Miasta wzięła się ostro do pracy. Już na pierwszy posiedzeniu podjęła aż 14 uchwał, w tym kilka wyjątkowo ważnych. Jedną z nich była ta dotycząca sprzeciwu wobec tego co wydarzyło się na zgromadzeniu związku.
 5. Burmistrz Krzysztof Paśnik zarobi na funkcji burmistrza mniej niż były burmistrz Janusz Bodziacki. Podczas pierwszej sesji Rady Miasta Radni jednogłośnie uchwalili pobory nowego szeryfa Lubartowa.
 6. Pod koniec roku zawsze spółdzielnia mieszkaniowa organizowała przedsięwzięcia dla miłośników muzyki poważnej i nie inaczej jest w tym roku. Już 16 grudnia w Sali widowiskowej odbędzie się kilkugodzinny koncert kwartetu  smyczkowego Ambitus. 
 7. Do odbioru właśnie została oddana nowo wybudowana stacja uzdatniania wody w Czerwonce Gozdów. Ochrona środowiska to główny cel stacji, a o resztę szczegółów zapytaliśmy władze gminy Firlej.
 8. „Sto lat, Polsko!” pod takim hasłem odbył się koncert wychowanków Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie. Młodzi artyści oddali hołd niepodległej Polsce.
 9. Uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie pomagają tym, którzy o pomoc prosić nie mogą – czworonogom ze Schroniska w Nowodworze. Zebrano pokaźną sumę, która zostanie przekazana na najpotrzebniejsze artykuły dla psów.
 10. Szpital w Lubartowie znalazł się wśród 18 placówek służby zdrowia w całej Polsce, które biorą udział w akcji Serenada dla Dzieci. W jej ramach można głosować na wybrane przychodnie, w których powstaną kąciki zabaw dla najmłodszych. Czy powstanie w Lubartowie? – to zależy od wyników głosowania, które potrwa do 21 grudnia.
 11. Policjanci ustalili sprawcę kradzieży roweru, do której doszło kilka dni temu na terenie Lubartowa. Okazał się nim 74-letni mieszkaniec miasta. Za popełnione przestępstwo grozi mężczyźnie do 5 lat pozbawienia wolności.
 12. Wielu młodych ludzi zadaje sobie pytania: co robić? Kim chcę być? Dlatego w Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie zorganizowano ¿Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, podczas którego odbyło się dziesiątki spotkań z przedsiębiorcami z naszego regionu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.