Informacje - edycja 424, 09.11.2018

09/11/2018

W niedzielę 4 listopada mieszkańcy Lubartowa zdecydowali, że nie chcą już, by na fotelu burmistrza zasiadał Janusz Bodziacki. Tego dnia, już po raz drugi w tegorocznych wyborach Bodziackiego pokonał nowy burmistrz naszego miasta czyli Krzysztof Paśnik. Kandydat wspólnego Lubartowa otrzymał rekordowe poparcie, bo aż 4747 głosów, a sama frekwencja była rekordowa i wyniosła ponad 52%


Kampania wyborcza, która dobiegła końca była wyjątkowo brudna. Najczarniejszy jej obraz ukazano mieszkańcom Lubartowa szczególnie w ostatnich dniach przed wyborami. Negatywnymi bohaterami tego co wydarzyło się w tych dniach byli Tomasz Marząda oraz Andrzej Kardasz. Pierwszy z nich atakował Krzysztofa Pasnika na konwencji PiS, drugi kolportował ulotkę, gdzie obrażano kandydata Wspólnego Lubartowa na burmistrza. 


Wejściówki na Andrzejki rozeszły się jak świeże bułeczki, a prezes Jacek Tomasiak szykuje kolejną atrakcję. W ostatnim tygodniu gościł u siebie w gabinecie świętego Mikołaja, który wpadł na ul. Cichą 6 po tym jak dokonał inspekcji w lubartowskich domach i sprawdził czy dzieci są grzeczne. Owa wizyta oznacza, że już czas na Spółdzielcze Mikołajki.


11 listopada to niezwykle ważna kartka w kalendarzu dla każdego Polaka, w tym roku ma szczególne znaczenie, bo przypada okrągła, 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Każdy z nas stara się to święto uczcić w wyjątkowy sposób, dlatego sejm ustanowił 12 listopada dniem wolnym od pracy.


Z okazji 74. Rocznicy powstania Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, przypadającej 4 listopada drzwi muzealne były otwarte dla turystów. Z bezpłatnej możliwości zwiedzania pałacu skorzystało, rekordowo, blisko 10000 osób.


Młodzież z Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęła od wielkiej lekcji historii. Wielkiej, bo poprowadzonej przez dr hab. Piotra Bednarza z Instytutu Historii UMCS w Lublinie.


Artyści z naszego powiatu biorący udział w konkursie „Pokażę Ci, gdzie mieszkam” zostali nagrodzeni. Uroczystość odbyła się 8 listopada o 12 w Sali Rycerskiej w pałacu Sanguszków w Lubartowie.


Komenda Powiatowa Policji w Lubartowie podsumowuje tegoroczną akcję „Znicz” trwającej od 31 października do 4 listopada. W tym okresie na drogach powiatu lubartowskiego doszło do 12 kolizji.


O tym, jak ważna jest setna rocznica odzyskania niepodległości świadczy fakt, że niemal każda instytucja włącza się do jej uczczenia. Grupa TSR znalazła swój sposób na tę rocznicę. Przez 100 godzin, bez przerwy uczestnicy pokonują wyznaczoną trasę. Wydarzenie rozpoczęło się 7 listopada o godzinie 7:11.
 

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.