Informacje - edycja 421,19.10.2018

19/10/2018

Już w niedzielę, 21 października odbędą się wybory samorządowe. Jakie są zasady głosowania i ile osób możemy wybrać – o tym w naszym materiale.


Sortownia stoi – taki sygnał otrzymaliśmy od jednego z chcących zachować anonimowość pracowników mającym do czynienia ze śmieciami w Rokitnie. Na dowód tego co się tam dzieje otrzymaliśmy zdjęcia. Udaliśmy się do sortowni z kamerą i faktycznie to co zobaczyliśmy nie tylko nas zdumiało, ale wręcz przeraziło.

 

Zmiany w sortowaniu śmieci – takimi artykułami straszą od dwóch tygodni ogólnopolskie gazety. Dlaczego, bo znowu ma dojść do nowelizacji przepisów dotyczących segregacji odpadów. Nową frakcją, którą będziemy musieli wydzielić ze strumienia odpadów będzie metal.


W zeszłym tygodniu informowaliśmy o rozstrzygniętym konkursie na fundusze strukturalne. W związku z licznymi pytaniami do tematu wracamy ponieważ właśnie ruszyły prace na os. Zgoda.


Tegoroczna edycja spółdzielczej Jesieni Kabaretowej już za nami. Na scenie wystąpił kabaret Rak oraz Smile, których obejrzało 2tys spółdzielców. Zapraszamy na relację.

 

„Lubartowskie ścieżki czasu” to tytuł książki która została przybliżona uczestnikom spotkania autorskiego Wojciecha  Charlińskiego. Wydarzenie odbyło się 16 października w Sali Widowiskowej Spółdzielni Mieszkaniowej.

 

Październik już od kilku lat jest miesiącem walki z rakiem. Nowotwory są drugim, zaraz po chorobach serca, głównym powodem śmierci w dziej szych czasach, dlatego warto pamiętać o profilaktyce. 
 

Komentarze

Yongold, 21/10/2018

Sortownia? - Koszmarrrrr...

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.