Informacje - edycja 419, 05.10.2018

05/10/2018

 1. Kilka tysięcy zapłaconych Telewizji Polskiej przez Burmistrza Janusza Bodziackiego, w zamian za to, że telewizja pokaże materiały z Lubartowa. To bulwersująca informacja, bo nikt chyba nie spodziewał się, że dla przykładu za relację z Annowania miasto zapłaciło 3505 zł, a za Magazyn Lubartowski 4 674 zł. Grube pieniądze zapłacone Telewizji Polskiej i co – i czwartkowy wieczór, gdzie o godz. 20.35 usłyszeliśmy, o Wieprzach z Lubartowa. Takiej promocji Lubartów jeszcze nie miał. Najlepszy czas antenowy miliony przed telewizorami i Lubartów jako miasto korupcji.

 2. Zdrożało ciepło, drożeje woda i ścieki – to decyzje prezesów Andrzeja Kardasza i Tomasza Marzędy, dwóch panów, którzy prezesami zostali podczas kadencji burmistrza Janusza Bodziackiego. Tymczasem, już po raz kolejny podjął prezes Jacek Tomasiak, przy współpracy z Radą Nadzorczą i jej Krzysztofem Paśnikiem obniżyli opłaty za czynsz w spółdzielni mieszkaniowej.

 3. Już w najbliższą sobotę wielka wycieczka organizowana przez spółdzielnię mieszkaniową. Na wyjazd zapisało się prawie pół tysiąca osób. Z najnowszej prognozy pogody wynika, że sobota będzie słoneczna więc, a na co musza uważać wycieczkowicze – o tym w naszym materiale.

 4. Na wyjątkowo oryginalny sposób uczczenia 100 rocznicy odzyskania niepodległości wpadło stowarzyszenie „Sąsiedzi”. Ich akcję wsparł Urząd Marszałkowski oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa. Osobą, bez której nie udało by się to przedsięwzięcie jest Wojciech Charliński, jak mówi o nim prezes Jacek Tomasiak – jedyny prawdziwy regionalista.

 5. Wraz z końcem września miała miejsce premiera filmu Kler, filmu dość kontrowersyjnego. W naszym mieście mamy kino, ale czy w tym kinie będziemy mogli obejrzeć produkcję Wojciecha Smarzowskiego? Nasza redakcja postanowiła to sprawdzić.

 6. W minioną niedzielę, 30 września, mieszkańcy Gminy Kamionka w sposób niezwykle wyniosły świętowali stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Po mszy świętej w miejscowym kościele uroczysty korowód przeszedł do Kozłówki, by tam kontynuować obchody rocznicy.

   

 7. Oszuści mają coraz więcej sposobów na swoje ofiary. Jedną z nich niemal została mieszkanka powiatu lubartowskiego. Mężczyzna, którego kobieta poznała przez komunikator internetowy podawał się za biznesmena potrzebującego pomocy. Szczegóły tego nietypowego zdarzenia przedstawia Oficer Prasowy sierż.szt. Ewelina Skorupska.

   

 8. Nowy rok szkolny dopiero się zaczął a uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie już otwierają liczną kolekcję pucharów, zwycięstw i różnych działań. O tym, co osiągnęli i czego dokonali opowiedzą sami licealiści.

   

 9. 27 września w godzinach wieczornych w Górce doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Kierowca samochodu osobowego potrącił mężczyznę, który w wyniku zderzenia poniósł śmieć na miejscu.

 10. Większość ubezpieczonych nie zagląda na swoje konto w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, choć zawiera ono informacje równie ważne co konto bankowe. Żeby zwiększyć świadomość ubezpieczonych, w październiku ZUS organizuje u pracodawców spotkania informacyjne oraz dyżury telefoniczne.

 11. W miejscowości Rozkopaczew 27 września został zatrzymany pijany traktorzysta. Funkcjonariusz policji, który był w czasie wolnym od służby, zauważył, że maszyna rolnicza jadąca po asfalcie jest nieoświetlona i ma opuszczony kultywator. Więcej szczegółów w naszym materiale.

   

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.