Informacje - edycja 417, 21.09.2018

21/09/2018

1. Kolejne badania opinii publicznej i po raz kolejny bardzo dobry wynik Krzysztofa Paśnika. Tym razem własną sondę przeprowadził Dziennik Wschodni. Gdyby wyniki przełożyły się na realne głosowanie Paśnik zostałby burmistrzem już w pierwszej turze głosowania. Także z czwartym badaniem przeprowadzonym dla odmiany przez portal samorządowy Paśnik również deklasuje rywali.

2. Pięć komitetów wyborczych oraz najprawdopodobniej pięciu kandydatów na funkcje burmistrza będzie walczyć o mandaty w Radzie Miasta oraz na stołek szeryfa Lubartowa. Największą sensacją jest falstart Piotra Skubiszewskiego, który nie zdążył zarejestrować list na radnych, a to wyklucza go z możliwości ubiegania się o fotel burmistrza.

3. W poprzednim materiale wspomnieliśmy także o głosowaniu radnego Marka Polichańczuka w sprawie rewitalizacji osiedla Garbarskiego. Przypomnijmy materiał z 22 stycznia 2016 roku. To wówczas nie tylko Polichańczuk usunął projekt rewitalizacji os. z listy projektów, nad którymi mogli głosować mieszkańcy.

4. Już za dwa tygodnie pierwsza z atrakcji jakie czekają na członków spółdzielni mieszkaniowej w ramach spółdzielczej jesieni. Wiadomo już, że zarówno wyjazd do Kodnia, ale także Spółdzielcza Jesień Kabaretowa cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

5. Nie po raz pierwszy wyborcy Prawa i Sprawiedliwości w Lubartowie mogą mieć silny ból głowy. Oto PiS w Warszawie przegłosowuje ustawę, dzięki której znikają z naszego otoczenia osoby, które zhańbiły się współpraca z czerwonym reżimem, a tu lubartowscy radni PiS głosują za tym, aby szkoła podstawowa nr 1 nosiła imię tajnego współpracownika o kryptonimie TW Poeta czyli ks. Jana Twardowskiego, który został zarejestrowany jako tajny współpracownik wydziału IV MSW pod numerem ewidencyjnym 54617. Nie dość, że radni PiS bronili tej kandydatury, to oberwało się radnemu Grzegorzowi Gregorowiczowi, który poinformował prawicowych rannych na sesji rady miasta o komunistycznej przeszłości nowego patrona szkoły.

6. Gry, zabawy, kolorowe baloniki i ogromne uśmiechy dzieciaków – tak właśnie wyglądał Dzień Przedszkolaka, który obchodziły maluchy z przedszkola Motylek w Lubartowie. Zapraszamy na tę kolorową relację.

7. Do tragicznego w skutkach wypadku doszło 16 września w miejscowości Rudno. 29-letni mężczyzna kierował w stanie nietrzeźwości pomimo zakazu prowadzenia pojazdów. Na miejscu zdarzenia śmierć poniosła pasażerka – 26-letnia kobieta.

8. „Lekcje z ZUS” to hasło piątej edycji projektu edukacyjnego dla szkół ponadpodstawowych. Jak działają ubezpieczenia społeczne? Skąd biorą się emerytury? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznają uczniowie, którzy przystąpią do projektu.

9. Pozornie zwykłe zbieranie ziemniaków okazało się dość nietypowe dla mieszkańców miejscowości Glinnik. Podczas zbioru 19 września został odnaleziony granat z czasów II Wojny Światowej. Znalezisko zostało zabrane przez patrol saperski z Jednostki Wojskowej w Chełmie, gdzie będzie zdetonowane na poligonie.

10. Właśnie sfinalizowane zostały liczne remonty dróg w naszym powiecie. Teraz po wyrównanych, świeżych nawierzchniach mieszkańcy naszego regionu mogą swobodnie się poruszać. Pac było dużo, dlatego szczegóły części prac przedstawia dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Lubartowie Grzegorz Jaworski.

11. Ponad 260 osób wzięło udział w Rodzinnym Rajdzie Rowerowym organizowanym przez grupę TSR. To już VII edycja tego wydarzenia. Impreza wystartowała spod stacji PKP w Lubartowie. O szczegółach w naszym materiale.

12. Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lubartowie organizuje konkurs wiedzy pod hasłem „Sto lat Niepodległej”, którego celem jest upowszechnianie wiedzy z zakresu historii i tradycji narodowych Polski. Szczegóły oraz zasady konkursu przybliża Dyrektor Biblioteki Ariadna Zalewska.

Komentarze

Not, 22/09/2018

PiS atakuje i słusznie Tajnych Współpracowników SB po całej Polsce, a tu w Lubartowie mianują patronem szkoły podstawowej zarejestrowanego TW Poeta? Niezłe jaja...

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.