Informacje - edycja 416, 14.09.2018

14/09/2018

Jako pierwsi zarejestrowali komitet wyborczy, a teraz jako pierwsi zarejestrowali kandydatów do wyborów Samorządowych. Mowa oczywiście o KWW Wspólny Lubartów, który w miniony czwartek dokonał wszelkich formalności związanych ze startem w wyborach. Kandydatem na burmistrza jest Krzysztof Paśnik.

 
Od kilku dni po Lubartowie krążyła plotka, która wydawała się czymś absurdalnym, czymś co nie było możliwe, czymś co wśród wielu mieszkańców wywoływało uśmiech. Podczas ostatniej sesji okazało się, że to co wydawało się absurdem nabrało rzeczywistych kształtów. Radni nie mogli uwierzyć w to co usłyszeli z ust burmistrza Janisza Bodziackiego, który potwierdził obawy rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 3, czyli że w tej szkole niebawem mieścić się będzie sąd – tak nie przesłyszeli się nasi telewidzowie. W szkole nr 3 niebawem będzie sąd.

 
Nie po raz pierwszy wyborcy Prawa i Sprawiedliwości w Lubartowie mogą mieć silny ból głowy. Oto PiS w Warszawie przegłosowuje ustawę, dzięki której znikają z naszego otoczenia osoby, które zhańbiły się współpraca z czerwonym reżimem, a tu lubartowscy radni PiS głosują za tym, aby szkoła podstawowa nr 1 nosiła imię tajnego współpracownika o kryptonimie TW Poeta czyli ks. Jana Twardowskiego, który został zarejestrowany jako tajny współpracownik wydziału IV MSW pod numerem ewidencyjnym 54617. Nie dość, że radni PiS bronili tej kandydatury, to oberwało się radnemu Grzegorzowi Gregorowiczowi, który poinformował prawicowych rannych na sesji rady miasta o komunistycznej przeszłości nowego patrona szkoły.


Nadleśnictwo Lubartów zaprasza na bieg pod hasłem „Biegam Bo Lubię Lasy”, który odbędzie się 21 października. Dla uczestników przygotowane są dwie trasy: 10-kilometrowa oraz 5-kilometrowa, na której odbędzie się marsz rekreacyjny nordic walking. Zapisy potrwają do 18 października.


Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 87-latki, która 7 września wyszła z domu i nie powróciła.  Policjanci wraz ze wsparciem psa tropiącego odnaleźli kobietę na kilka godzin po zgłoszeniu. O szczegółach w naszym materiale.


Ponad trzystu uczestników pobiegło w biegu głównym „Półmaratonu Lubartowskiego – Bez Granic”. To już piąta edycja tego wydarzenia.  W biegu głównym, tak jak w poprzednich latach, pierwszy na mecie był Bartosz Ceberak. Zapraszamy na relację.


Spora grupa pracodawców z naszego powiatu nie zarejestrowała się w Platformie Usług Elektronicznych ZUS, choć ma taki obowiązek. To komplikuje życie ich pracownikom, gdy muszą iść na zwolnienie lekarskie. Dlatego ZUS przypomina pracodawcom o konieczności założenia bezpłatnego konta i zachęca do udziału w szkoleniach. 
 

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.