Informacje - edycja 414, 31.08.2018

31/08/2018

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o dwóch badaniach jakie prowadziły dwie różne gazety, które są wydawane w Lubartowie. Wspólnota Lubartowska oraz Przegląd Lubartowski poprosiły mieszkańców Lubartowa o wskazanie osoby, która wygra wybory na burmistrza Lubartowa. Wówczas sondaż jeszcze trwał, a liderem badania był Krzysztof Paśnik.

Rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 obawiają się, że ich dzieci nie rozpoczną roku szkolnego w terminie ze względu na remont. Taka sytuacja nie będzie miała miejsca – uspokaja Pani Dyrektor Sienkiewicz.

Na osiedlach spółdzielni mieszkaniowej trwają prace rewitalizacyjne. Osiedla Szaniawskiego jest już prawie skończone, rozpoczęły się prace na os. Zgoda i Garbarskim. Wszędzie działa już monitoring i tu ważna uwaga. Na naszych osiedlach pracuje już 115 kamer.

Ta wiadomość zapewne nie ucieszy burmistrza Janusza Bodziackiego, ale za to na 1000% ucieszy mieszkańców spółdzielni mieszkaniowej. Dlaczego? Bo właśnie rozpoczyna się cały cykl imprez organizowanych przez Spółdzielnię Mieszkaniową. Będą kabarety, będą wspólne Andrzejki, koncert smyczkowy czy do dzieci przyjedzie Mikołaj. Imprezy organizowane przez Spółdzielnię niejednokrotnie były krytykowane przez szefa miasta. Zarząd się nie zraził i już 13 października organizuje kolejną Spółdzielczą Jesień Kabaretową, a kto do nas przyjedzie.

26 sierpnia na Placu przed Pałacem Sanguszków w Lubartowie odbyły się Dożynki Powiatu Lubartowskiego 2018. Wydarzenie miało charakter bardzo uroczysty, a wszystko po to by podziękować rolnikom za ich trud pracy.

Od 1 września rosną renty socjalne. W woj. lubelskim podwyżka dotyczy ponad 18 tys. osób.

27 sierpnia przy skrzyżowaniu ul. Cichej z Lubelską doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Na miejscu interweniowała policja, straż pożarna i pogotowie ratunkowe. 

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.