Informacje - edycja 413, 24.08.18

24/08/2018

  1. Wspólny Lubartów to pierwszy komitet, który został zgłoszony do PKW i zarejestrowany przez komisarza wyborczego w Lublinie. Krzysztof Paśnik to kandydat na burmistrza, który także jako pierwszy ogłosił, że będzie ubiegał się o funkcję burmistrza Lubartowa. Paśnik wygrywa także w dwóch sondażach, które przygotowały dwie Lubartowskie gazety.
  2. O tym, że woda i ścieki miały zdrożeć po raz pierwszy wyszło na jaw w 2016 roku. Od tamtej pory mieszkańcy, którzy korzystają z usług Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej z wypiekami na twarzy czekali na to, co zafunduje swoim odbiorcom spółka, którą zarządza Tomasz Marzęda, który prezesem został, kiedy miastem zarządzał duet Szumiec-Bodziacki. Woda i ścieki zdrożały 5 lipca, ale żaden z obiorów nie został powiadomiony o zmianach cen ani pismem, ani ogłoszeniem prasowym.
  3. Podczas tej samej sesji radni przyjęli nowy regulamin dostarczania wody i odprowadzania ścieków i na szczęście wprowadzili poprawki, które w przyszłości nie pozwolą na chaos informacyjny. Nowy regulamin zobowiązuje prezesa PGK do powiadamiania o podwyżkach zanim one nastąpią.
  4. Przedszkole nr 4, a raczej rodzice oraz dzieci z tej placówki, podczas obecnej kadencji burmistrzów Bodziackiego i Szumca przeżyli prawdziwy wstrząs w zeszłym roku. Wówczas ważyły się losy placówki. W zeszłym roku mieszkańcy wygrali. Nie opadł jeszcze kurz, a okazuje się, że emocje znowu będą towarzyszyć tej placówce. Dlaczego? Bo 18 lipca obył się konkurs na stanowisko dyrektora, konkurs którego finałem była nadzwyczajna Rada Pedagogiczna, gdzie tym razem pracownicy przedszkola nie zgodzili się z kolejna decyzją władz Lubartowa.
  5. Koniec wakacji zbliża się wielkimi krokami. Zmianom ulega więc rozkład jazdy pociągów i szynobusów. Warto zapoznać się nowym rozkładem, by w pierwsze dni szkolne być na czas. Zmiany te przedstawimy Państwu w poniższym materiale.
  6. Sezon wakacyjny powoli dobiega końca, a jednocześnie z nim kończy się sezon kąpielowy. Ratownicy wodni wciągu tych dwóch miesięcy wakacji mieli ręce pełne pracy. Interweniowali wiele razy. A w jakich przypadkach i jakie były skutki tych zdarzeń? O tym w naszym materiale.
  7. Niestety nie każda osoba pobierająca rentę rodzinną z ZUS o tym pamięta, a powinna: trzeba na bieżąco informować ZUS o zakończeniu nauki oraz o osiąganiu dodatkowych przychodów. Skutki zatajenia takich informacji mogą być bolesne dla portfela rencisty. Szczegóły wyjaśnia Regionalny Rzecznik ZUS Małgorzata Korba.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.