Informacje - edycja 412, 17.08.18

17/08/2018

  1. Budżet obywatelski, to inicjatywa polegająca na oddaniu głosu decyzyjnego mieszkańcom Lubartowa. Tymczasem okazuje się, że ani boisko przy ul. Batalionów Chłopskich, ani tzw. bezpieczne przejścia, ani parking przy ul. Popiełuszki najprawdopodobniej za kadencji burmistrzów Bodziackiego i Szumca nie zostaną wykonane.
  2. ​​​​​​​Inwestycje przy ul. Parkowej były już wielokrotnie przedmiotem pytań lubartowskich rajców. Szef MOSIR znany jest dobrze mieszkańcom Lubartowa. Podczas ostatniej sesji wiceprzewodniczący rady miasta Andrzej Zieliński zszokował radnych informacjami jakie podał podczas obrad. Czy radni zostali wprowadzeni w błąd, czy dotacje o jakich zapewniali miejscy urzędnicy są realne do pozyskania – o tym w naszym materiale.
  3. Problem ul. Północnej był przedmiotem zapytań radnych także na dwóch sesjach, bo niestety odpowiedzi szefów miasta okazywały się niewystarczające. O problem z samowolką, jaką uprawiają tam kierowcy lokalnych linii autobusowych dopytywał przewodniczący rady Jacek Tomasiak.

  4. Starosta Powiatowy jak co roku dotrzymuje tradycji dożynkowej. Już 26 sierpnia z tej okazji odbędzie się festyn na Dziedzińcu Pałacu Sanguszków w Lubartowie. Dożynki Powiatowe rozpoczną się o godzinie 12:00, a po całym dniu atrakcji wystąpi NEWS, Kombi i Cleo. A co jeszcze w programie tegorocznych dożynek? Zapytaliśmy o to Radosława Guza Zastępcę Starosty Powiatowego w Lubartowie.

  5. Muzeum Zamoyskich w Kozłówce sobotę 11 sierpnia spędziło inaczej niż na co dzień, bo na sportowo. Podczas drugiej edycji imprezy o nazwie „Sportowa Kozłówka” odbył się kurs nordic walking, porady dietetyka, a także atrakcje dla dzieci. Zapraszamy na relację.

  6. ZUS zakończył wysyłkę informacji o stanie konta do każdej osoby, która odprowadziła w swoim życiu choćby jedną składkę emerytalną. To ustawowy obowiązek ubezpieczyciela. Ta informacja pozwala ubezpieczonemu zweryfikować, czy pracodawca zgłaszał go do ZUS w 2017 roku i jakie składki wykazywał.

  7. Zabierz 5 z lasu” to nazwa akcji, do której dołączyło Nadleśnictwo Lubartów. A wszystko po to aby zadbać o zaśmiecone lasy. Zachęcamy również państwa do włączenia się do tej akcji. A Jak? O tym w naszym materiale.

  8. Przypominamy, że 24 sierpnia w piątek od godziny 8 obok bloku przy ulicy Cichej 9 odbędzie się bezpłatna mammografia dla mieszkanek Lubartowa w wieku 50-69 lat. O szczegółach w naszym materiale.

  9. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przedstawia nowe dane o liczbie cudzoziemców ubezpieczonych w woj. Lubelskim. Dokładne informacje przedstawi regionalny rzecznik ZUS Małgorzata Korba.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.