Informacje - edycja 411, 10.08.18

10/08/2018

Skarga złożona na Piotra Kusyka, który jest przewodniczącym komisji Rewizyjnej w Radzie Miasta jest zasadna – tak uznała Rada Miasta na ostatniej, sierpniowej sesji Rady Miasta. Na to co robił, a raczej na to czego nie uczynił szef komisji, która przygotowuje m.in. uchwałę w sprawie absolutorium dla burmistrza, poskarżyli się mieszkańcy Lubartowa oraz Fundacja „Miasto Obywatelskie Lubartów”.

Starosta Powiatowy jak co roku dotrzymuje tradycji dożynkowej. Już 26 sierpnia z tej okazji odbędzie się festyn na Dziedzińcu Pałacu Sanguszków w Lubartowie. Dożynki Powiatowe rozpoczną się o godzinie 12:00, a po całym dniu atrakcji wystąpi NEWS, Kombi i Cleo. A co jeszcze w programie tegorocznych dożynek? Zapytaliśmy o to Radosława Guza Zastępcę Starosty Powiatowego w Lubartowie.

Stwierdzono kolejne, już drugie ognisko afrykańskiego pomoru świń w naszym powiecie. Tym razem choroba ujawniła się w Gminie Ostrów Lubelski. O szczegóły zapytaliśmy Powiatowego Inspektora Weterynarii w Lubartowie, pana Konrada Saweczko.

Od 2 do 5 sierpnia odbywała się już VI edycja Motozłazu Lubartowskiego. Fanatycy zabytkowych motocykli ruszyli w rajd po terenie naszego terenu. Zapraszamy na relację.

5 sierpnia nad jeziorem miejskim w Ostrowie Lubelskim odbył się Festyn Rodzinny. Program imprezy oferował szereg atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, a gwiazdą wieczoru był zespół Shantel. Zapraszamy na relację.

Już można głosować na Najlepszego Dzielnicowego Powiatu Lubartowskiego 2018. 6 sierpnia ruszył plebiscyt, który ma na celu wyłonienie dzielnicowego, który jest najlepiej postrzegany przez mieszkańców. Głosowanie potra do 30 sierpnia.

4 sierpnia Miasto Obywatelskie Lubartów Bębniło o Radzie Miasta, a oprócz bębnów obywatele mogli usłyszeć wiele informacji o radnych, a także ważnych sprawach dotyczących bieżących spraw z naszego regionu. O szczegóły zapytaliśmy panią Elżbietę Wąs.

Przypominamy, że 24 sierpnia w piątek od godziny 8 obok bloku przy ulicy Cichej 9 odbędzie się bezpłatna mammografia dla mieszkanek Lubartowa w wieku 50-69 lat. O szczegółach w naszym materiale.

Aż 3,5 promila alkoholu we krwi miał kierujący pojazdem, którego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 5 sierpnia. 37-latek za tę jazdę na podwójnym gazie będzie odpowiadał przed Sądem.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.