Informacje - edycja 410, 03.08.2018

03/08/2018

1 sierpnia przed godziną 8 rano doszło do pożaru mieszkania w bloku przy ul. Powstańców Warszawy. W środku znajdowały się dwie kobiety. Jako pierwsi dym zauważyli pracownicy Spółdzielni Mieszkaniowej. I to oni bez zawahania ruszyli na pomoc. O tej grupie bohaterów i ich wielkiej pomocy w naszym materiale.

Poprzedni materiał pokazał, jak łatwo może zgasnąć ludzkie życie, pokazał także jak ważna jest odwaga. Nie udałoby się jednak skutecznie przeprowadzić akcji gaśniczej straży pożarnej gdyby nie to co wydarzyło się cztery lata temu, a to w tamtym okresie Spółdzielnia Mieszkaniowa gruntownie zrewitalizowała swoje osiedla. Jednym z nich było Zacisze i już po raz kolejny okazuje się, że infrastruktura wówczas stworzona także chroni ludzkie życie.

Jest tu po prostu niebezpiecznie” mówią mieszkańcy z osiedla przy ul. 1-go Maja. A to wszystko za sprawą kierowców skracających sobie drogę do ul. Lubelskiej. Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej nie pozostaje obojętny na te uwagi. Z tego powodu od 6 sierpnia rozpoczną się konsultacje w sprawie nowej organizacji ruchu przy tej drodze. Mieszkańcy mogą pisemnie zgłaszać swoje sugestie w sekretariacie spółdzielni do 20 sierpnia.

15 sierpnia na stadionie przy ulicy Parkowej rozpocznie się nowy sezon piłkarski. Z tej okazji Spółdzielnia Mieszkaniowa przygotowała pokaźną pulę biletów dla swoich mieszkańców, które można odbierać już od 6 sierpnia w godzinach pracy Spółdzielni. Na jakich zasadach i jakie nastąpiły zmiany w stosunku do lat poprzednich? Odpowiedź znajdą Państwo w naszym materiale.

Wraz z końcem maja bieżącego roku rozpoczęła się modernizacja al. 1000-lecia. A to wszystko po to aby było bezpieczniej, a ruch odbywał się płynniej. Już 2 sierpnia rozpoczął się ruch po nowej al. 1000-lecia, czyli aż miesiąc wcześniej niż planowano. Jak przebiegały prace? Czy nastąpiły jakieś trudności podczas remontu? Zapylaliśmy o to dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Lubartowie pana Grzegorza Jaworskiego.

1 sierpnia miała miejsce już 74. Rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego. Tego dnia w naszym mieście o godzinie 17:00 usłyszeliśmy dźwięk syreny ku uczczeniu pamięci tę największą akcję zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie.

W dniach 26 i 27 lipca odbyła się już ósma edycja Międzynarodowego Festiwalu „Śladami Singera”. Spektakle w plenerze, muzyka na żywo, pokazy z elementami cyrku czy akrobatyki to tylko część atrakcji. Zapraszamy na relację.

27 lipca w godzinach wieczornych w miejscowości Niedźwiada Kolonia doszło do zderzenia rowerzystki z kombajnem. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 68-letni kierowca kombajnu nie ustąpił pierwszeństwa kobiecie, która, jak się okazało, była w stanie nietrzeźwości.

Przypominamy, że 24 sierpnia w piątek od godziny 8 obok bloku przy ulicy Cichej 9 odbędzie się bezpłatna mammografia dla mieszkanek Lubartowa w wieku 50-69 lat. O szczegółach w naszym materiale.

W nocy 26 lipca policjanci otrzymali zgłoszenie o spacerującej po jednej z ulic Lubartowa, kompletnie pijanej kobiecie z dzieckiem. Jak się okazało na miejscu kobieta w stanie upojenia prowadziła wózek z 10-miesięcznym synem. O szczegółach w naszym materiale.

 

Komentarze

Gggg, 06/08/2018

Trzeba

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.