Informacje - edycja 409, 27.07.18

27/07/2018

Jak donosi portal lubartow.mamprawowiedziećw środku wakacji w urzędzie miasta odbędą się wyjątkowo ważne konsultacje. Powinny one zainteresować wszystkich tych, którzy maja nieruchomości w Lubartowie i być może słyszeli, że przez ich drogę koś kiedyś planował drogę oraz tych, którzy mocno interesują się dalszym losem tzw. obwodnicy wschodniej.

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o stanowisku wojewody dotyczącym skargi na to co wydarzyło się, a raczej nie wydarzyło na sesji Rady Miasta. Okazuje się, że nie tylko radni Wspólnego Lubartowa interweniowali w sprawie pokrzywdzonych mieszkańców naszego miasta u Wojewody. Sprawy w swoje ręce wzięli także sami zainteresowani i złożyli skargę na poczynania części radnych Rady Miasta. W tym przypadku nadzór, podobnie jak w przypadku interwencji radnych z klubu Wspólny Lubartów, przyznał rację skarżącym.

W Grecji szaleją pożary a część mieszkańców naszego miasta właśnie planuje jechać właśnie tam na wakacje. Jak zachowują się mieszkańcy Lubartowa, czy mogą spokojnie pakować walizki oraz gdzie alternatywnie można spędzić urlop o tym w naszym materiale.

Wraz z końcem maja bieżącego roku rozpoczęła się modernizacja Alei Tysiąclecia wraz z przebudową sygnalizacji świetlnej. A to wszystko po to aby było bezpieczniej, a ruch odbywał się płynniej. Na jakim etapie są prace i czy jest szansa na to, że pojedziemy nową Aleją Tysiąclecia wcześniej niż planowano? O tym w naszym materiale.

21 lipca o godzinie 9 rozpoczął się III Rajd Rowerowy dla uczczenia Wyzwolenia Gminy Firlej przez 27. Wołyńską Dywizję Piechoty Armii Krajowej. Głównym celem tego wydarzenia była lekcja historii oraz jednoczenie się lokalnych mieszkańców. Zapraszamy na relację.

4 sierpnia o godzinie 10:00 przy placu Józefa Piłsudskiego w Lubartowie odbędzie się spotkanie dla mieszkańców organizowane przez Miasto Obywatelskie Lubartów. Wydarzenie ma na celu wyjaśnienie wszelkich problemów lokalnych.

W ostatnim czasie na terenie naszego powiatu doszło do kilku wypadków z udziałem nieoświetlonych pieszych. Zwracamy więc szczególną uwagę na to aby zawsze mieć przy sobie chociaż jeden niewielki element odblaskowy. Czasami nawet najmniejszy odblask może uratować nam życie.

W nocy 22 lipca po godzinie 1:00 doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Śmierć na miejscu poniósł 59-letni mężczyzna potrącony przez samochód ciężarowy. O szczegółach w naszym materiale.

1 sierpnia o 17:00 zawyją syreny. A to wszystko w celu uczczenia 74. Rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. O szczegółach w naszym materiale.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.