Informacje - edycja 408, 20.07.18

20/07/2018

W mojej ocenie (…) rozpatrywanie skargi przez Radę jest niedopuszczalne – w tak ostrych słowach definiował co wolno a czego nie Radzie Miasta radca prawny Urzędu Miasta Bogusław Dziubek. Innego zdania był Przewodniczący Rady Jacek Tomasiak, który uważał, że Rada jednak ma prawo rozstrzygać. O co chodzi – o skargę na Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Piotra Kusyka. Wojewoda przyznał rację Tomasiakowi i przywołując podobne argumenty jak ten Przewodniczący podczas sesji podkreślił, że zgodnie z konstytucją skargi powinny zostać rozpatrzone.

Ostrzegamy Państwa przed oszustami, którzy podają się za pracowników PGE. Namawiają do podpisania oświadczenia, twierdząc, że zmienił się podmiot fakturujący za dostawę energii.

11 lipca około godziny 21 na jeziorze miejskim w Ostrowie Lubelskim utonął 39-letni mężczyzna. Funkcjonariusze Policji wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i apelują o ostrożność nad wodą. O szczegółach w naszym materiale.

Ruszył nowy nabór wniosków w konkursie ZUS dla pracodawców. Można zdobyć dofinansowanie do działań poprawiających bezpieczeństwo pracy w firmie. O szczegółach w naszym materiale.

11 lipca na terenie gminy Niedźwiada policjanci ujęli mężczyznę na kradzieży cebuli. O tym, jak kosztowny był to czyn przekonał się kiedy został ukarany wysokim mandatem karnym.

24 sierpnia w piątek od godziny 8 na terenie Spółdzielni mieszkaniowej, obok bloku przy ulicy Cichej 9 odbędzie się bezpłatna mammografia dla mieszkanek Lubartowa w wieku 50-69 lat. O szczegółach w naszym materiale.

Sezon wakacyjny w pełni, wiele osób wypoczywa na wczasach, czy też w swoich zacisznych ulubionych miejscach. A jak spędzają wakacje mieszkańcy naszego miasta? O to zapytaliśmy w ulicznej sondzie.

45-letni mieszkaniec gminy Abramów będzie odpowiadał a zakłócanie ładu i porządku publicznego w lubartowskim szpitalu. Mężczyzna, będący pod wpływem alkoholu awanturował się i używał wulgarnych słów, za co trafił do celi na czas wytrzeźwienia. O szczegółach w naszym materiale.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.