Informacje - edycja 407, 13.07.2018

13/07/2018

Tydzień temu jeszcze nie wiedzieliśmy, czy ostatecznie zapadnie decyzja o wydaniu ogromnych pieniędzy na boisko przy ul. Parkowej. Dzisiaj już wiemy, że obiekt przy ul. Parkowej, który miał kosztować ok. 3 600 000 zł. będzie wybudowany za prawie 5 mln. zł, a dokładnie 4.908 270,00 zł. czyli aż o 1 308 270 zł. Mieszkańcy są zbulwersowani taką decyzją, a z podpisania umowy cieszą się władze Lubartowa. Co ważniejsze za przeszacowana inwestycja będzie musiała być realizowana przez następcę Bodziackiego i Szumca – dlaczego, bo jak już wspomnieliśmy podpisano już umowę a tym samym zapadała decyzja o kosztownej inwestycji. Co ciekawe w budżecie nie ma pieniędzy na remonty wielu dróg.

Stanowczo domagamy się boiska – to fragment petycji, jaka trafiła do burmistrza Lubartowa oraz dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie. Pod pismem podpisało się prawie 200 mieszkańców osiedla Zacisze oraz domków jednorodzinnych sąsiadujących z byłą dwójką. Mieszkańcy sprzeciwiają się likwidacji boiska, z którego korzystała młodzież, a do likwidacji którego przyczyniła się radna Maria Kozak.

Sezon wakacyjny w pełni, bardzo często wybieramy się nad różnego rodzaju kąpieliska. Podczas relaksu i zabawy pamiętajmy jednak aby zastosować się do wszelkich zasad bezpieczeństwa, które przybliżymy Państwu w poniższym materiale.

8 lipca w niedzielę w Nowodworze odbył się finał Międzynarodowych Mistrzostw Lubelszczyzny w Motocrossie. Pomimo silnego upału zawodnicy dzielnie walczyli o wygraną, nawet ci najmłodsi. Zapraszamy na relacje.

7 i 8 lipca Muzeum Zamoyskich w Kozłówce wspominało Anielę i Różę, dwie wyjątkowe postacie z rodu Zamoyskich. Z tej okazji zorganizowano warsztaty plastyczne. Zapraszamy na relację.

10 lipca przy ulicy Tęczowej w Lubartowie mieszkańcy ujrzeli dym unoszący się znad budynku mieszkalnego. Miał tam miejsce pożar, którego szczegóły wyjaśnia nam Oficer Prasowy Straży Pożarnej w Lubartowie Jarosław Przysiadły.

Zaginęła Maria Nowicka z Kocka. 3 lipca w godzinach porannych wyszła z domu i do tej pory nie powróciła.

Więcej patroli Straży Ochrony Kolei w pociągach, na stacjach i szlakach kolejowych, częstsze kontrole tzw. dzikich przejść, akcje ulotkowe na przejazdach i samochody mobilnego centrum monitoringu w terenie – tak funkcjonariusze SOK nadzorują bezpieczne podróże w czasie trwających wakacji.

 

 

 

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.