Informacje - edycja 406, 06.07.2018

06/07/2018

Zamiast stadionu powstanie boisko i to za 5 mln. zł, gdzie nie będzie można rozgrywać spotkań ligowych przy sztucznym świetle, na które to boisko wejdzie tylko 950 kibiców, gdzie zawodnicy będą przebierać się w barakach a to wszystko przy ul. Parkowej. Władze miasta się cieszą, opozycja krytykuje a co na temat owej inwestycji myślą kibice biało-niebieskich – o tym w naszym materiale.

W Majdanie Kozłowieckim ujawniono zwłoki noworodka. Podejrzana o zabójstwo 21-letnia matka dziecka została zatrzymana. O szczegółach w naszym materiale.

27 czerwca pielęgniarki z Lubartowskiego szpitala odeszły od łóżek pacjentów. Od tego dnia wstrzymane zostały przyjęcia z wyjątkiem pacjentów w stanie ciężkim. Nasza redakcja sprawdziła jak sytuacja wygląda po upływie tygodnia.

5 lipca o godzinie 15:00 odbyło się spotkanie z cyklu „Biznes Lubelskie”. Gościem specjalnym wydarzenia był Robert Korzeniowski, czterokrotny mistrz olimpijski w chodzie sportowym. Olimpijczyk podjął bardzo ważny temat w biznesie – rola motywacji. Zapraszamy na relację.

Rozpoczęły się wakacje, a wraz z nimi wyjazdy na wypoczynek w ciepłe dni. Podczas podróży tych dalekich, ale i pozornie chwilowych wypadów na zakupy pamiętajmy aby nie pozostawiać ani dzieci ani zwierząt w nagrzanym samochodzie. Czym grozi tak nieodpowiedzialne zachowanie wyjaśniamy w naszym materiale.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Lubartowie w sobotę (7 lipca) otworzy drzwi dla lekarzy. Organizuje konsultacje dla medyków, którzy chcą zapoznać się z elektronicznymi zwolnieniami lekarskimi. O szczegółach w naszym materiale.

29 czerwca w piątek odbyła się premiera sektaklu „On” Teatru 5 Złotych. Najnowszy spektakl w reżyserii instruktorki, pani Małgorzaty Adamczyk, to trzecia realizacja w historii tej grupy.

Zespół Releve, pracujący w PMDK pod kierunkiem pani Jolanty Grabowskiej, zdobył III miejsce na XI Wojewódzkim Turnieju Zespołów Tanecznych o Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego.

Pierwsze pociągi pojechały nowym mostem nad Wieprzem koło Dęblina. To kolejny etap modernizacji linii Lublin – Warszawa. O szczegółach w naszym materiale.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.