Informacje - edycja 405, 29.06.18

30/06/2018

Miała być kura znosząca złote jaja, tymczasem nie dość, że Zawiązek Komunalny zamknął ostatni rok ponad milionowym deficytem to nikt z władz Związku, ani osób zarządzających tą instytucją nie wie gdzie zaksięgowano faktury za wywóz odpadów do spalenia w cementowni czyli tzw. paliwa alternatywnego inaczej mówiąc RDF. Kwota nie jest mała, bo może wynieść nawet ponad milion zł. Przedstawiciel Lubartowa Jacek Tomasiak uważa, że owych kwot nie zaksięgowano, aby nie wykazywać jeszcze większej straty. Na pytania Tomasiaka nie pierwszy raz wyjątkowo nerwowo reagował burmistrz Janusz Bodziacki. Czy zaraz po wyborach czeka nas podwyżka opłat za śmieci o tym w naszym materiale.

Podczas tego samego zgromadzenia przewodniczący Zgromadzenia dziękował dyr. Marianowi Olesiejukowi za pracę w Związku oraz Zakładzie Zagospodarowania Odpadów. Tymczasem okazało się, że podziękowania są przedwczesne, ponieważ Olesiejuk, chwilę po tym jak odszedł ze Związku na zasłużoną emeryturę – powrócił do niego jako pracownik na stanowisku pomocniczym i obsługi – stanowisku, które specjalnie dla niego utworzono 6 lutego – mimo, że ze względu na oszczędności na tym samym posiedzeniu zarządu obiecywano, że nie będzie nowych zatrudnień.

28 czerwca reprezentacja Polski odegrała ostatni mecz na Mundialu w Rosji. Przeciwnikami była reprezentacja Japonii. Ten mecz można było również oglądać na jedynej w naszym mieście strefie kibica. Zapraszamy na relację.

Jeszcze na chwilę pozostaniemy w piłkarskie atmosferze. 19 czerwca nasza reprezentacja odegrała mecz z Senegalem. Nasza telewizja była w stałym kontakcie ze swoim korespondentem – Bartkiem Michalakiem, zapraszamy Państwa do tej relacji.

27 czerwca na drzwiach Lubartowskiego szpitala została wywieszona informacja, że od tego dnia do odwołania zostają wstrzymane przyjęcia pacjentów ze skierowaniem, z wyjątkiem pacjentow w stanie ciężkim. Co może być przyczyną tej decyzji o tym w naszym materiale.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości, kierowanie bez uprawnień oraz spowodowanie kolizji drogowej będzie odpowiadał kierowca, który 24 czerwca nad ranem uszkodził znak drogowy znajdujący się na parkingu komendy, a następnie oddalił się z miejsca.

22 czerwca godzinie 9:00 w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie 612 uczniów pożegnało miniony rok szkolny. Uroczystość z tej okazji została okraszona olbrzymią ilością nagród i świadectw z wyróżnieniem.

Historia pisana życiorysami. Ziemiaństwo w walce o Niepodległą” to tytuł wystawy czasowej, której uroczyste otwarcie odbyło się 22 czerwca w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. W wydarzeniu udział wzięli wyjątkowi goście – potomkowie ostatnich właścicieli Kozłówki. Zapraszamy na relację.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wysyłkę listów z „Informacją o stanie konta ubezpieczonego”. O to, czego dokładnie dotyczą te informacje zapytaliśmy panią Małgorzatę Korbę regionalnego rzecznika ZUS w województwie lubelskim.

STOP przed każdym przejazdem! Polskie Linie Kolejowe rozpoczynają „Bezpieczne piątki”, czyli kolejne wakacyjne działania na przejazdach kolejowo-drogowych. Jaki mają cel i na czym polegają, odpowiedź znajdą Państwo w naszym materiale.

Pięć uszkodzonych pojazdów i uszkodzone ogrodzenie posesji to efekt ruszania z miejsca parkingowego przez kierującego oplem. Do tej wyjątkowo pechowej kolizji doszło wczoraj na osiedlu Powstańców Warszawy w Lubartowie. Zapraszamy na relację.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.