Informacje - edycja 404, 22.06.2018

22/06/2018

Kolejny przetarg i kolejny niewypał czyli jak tandem Szumiec-Bodziacki zamierza po raz kolejny wydać nasze pieniądze na przeszacowane inwestycje. Tym razem nie na szkołly i przedszkola, o czym już informowaliśmy. W ostatni piątek MOSIR rozstrzygnął przetarg na budowę kolejnego boiska przy ul. Parkowej. Tym razem zamiast 3,5 mln. zł, czyli tyle ile zapisano w budżecie miasta, zgodzono się wydać 5 mln zł czyli o 1,5 mln. zł więcej. Jak widać nasze miasto zapewne nie ma co robić z pieniędzmi, skoro już po raz kolejny Szumiec i Bodziacki wydają więcej, niż jest w budżecie.

16 czerwca swoje urodziny obchodził wolontariat schroniska dla psów w Nowodworze. W czasie imprezy przewidziano ogrom atrakcji jak ognisko, pokazy psich sztuczek czy śpiewanie piosenek o psach. Uczestnicy mogli także poznać niezwykłą historię adoptowanych psów.

19 czerwca w Ostrowie Lubelskim doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. W wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł na miejscu.

Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia drogowego do którego doszło 19 czerwca na skrzyżowaniu ul. Nowodworskiej z obwodnicą Lubartowa. Trzy osoby zostały przetransportowane do szpitala. O szczegółach w naszym materiale.

16 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w Szkole Językowej Helen Doron. W tym roku impreza odbyła się na świeżym powietrzu. Dmuchane zjeżdżalnie, mydlane bańki i kiełbaski z grilla to tylko część atrakcji. Na rozdanie dyplomów licznie przybyli słuchacze szkoły wraz ze swoimi rodzinami.

W niedzielę 17 czerwca odbyło się XXV Muzykowanie na Ludową Nutę. Podczas tego spotkania wystąpiło 10 kapel ludowych z naszego regionu. Była to również okazja do obchodów 40 lecia kapeli „Lubartowiacy”

Teatralia 2018 i Gala taneczna PMDK odbyły się 20 czerwca o godzinie 18:00 w sali widowiskowej Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie przy ul. Chopina 6. W głównej roli wystąpiła młodzież z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie.

W ostatnich miesiącach zadłużenie płatników składek w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych spadło o kilkanaście procent. Szczegóły przedstawia regionalny rzecznik ZUS, pani Małgorzata Korba.

Już 22 czerwca uczniowie zakończa rok szkolny a tym samym rozpoczną najbardziej wyczekiwany czas w roku, czyli wakacje. W tym roku wyjątkowo będą mogli cieszyć się wolnym czasem aż 73 dni, bo do szkolnej ławki zasiądą dopiero 3 września.

19 czerwca wraz z rozpoczęciem meczu naszej jedenastki na mundialu otworzono spółdzielczą strefę kibica jedyna w naszym miescie. Nasza telewizja miała również swojego korespondenta prosto z moskiewskiego standionu. Zapraszamy na relację.

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.