Informacje - edycja 403, 15.06.18

15/06/2018

To już pewne, to co dla dwóch burmistrzów, dyrektora czyli kierownictwa Urzędu Miasta oraz szefa MOSiR Lubartów było niemożliwe, okazało się wyjątkowo proste dla przewodniczącego Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz Prezesa tej samej spółdzielni. Bodziacki, Szumiec i Sysa nie potrafili zorganizować strefy kibica. Paśnik i Tomasiak stworzyli miejsce na święto kibiców w kilka dni.

Przewodniczący komisji rewizyjnej Piotr Kusyk jeździł już tuż przed przetargiem na odbiór śmieci na drugi koniec Polski, aby zwiedzić zakład segregacji odpadów. Co ciekawe za wyjazd zapłaciła firma, która później wygrała przetarg w Związku komunalnym. W kwietniu Kusyk chciał jechać nad morze, by tam szkolić się – na szkoleniu przeznaczonym nie dla radnych, a dla pracowników samorządowych. Jacek Tomasiak, przewodniczący Rady Miasta nie podpisał mu delegacji, za co ten ostatni zrobił mu awanturę na sesji rady miasta.

Wykryto pierwsze ognisko Afrykańskiego Pomoru Świń na terenie powiatu lubartowskiego w miejscowości Drewnik w gminie Jeziorzany. W promieniu 7km od tego miejsca wyznaczono obszar zagrożony. O zasady bezpieczeństwa i całą tę sytuację zapytaliśmy Powiatowego Inspektora Weterynarii pana Konrada Saweczko.

8 czerwca o godzinie 10 miała miejsce coroczna akcja „Jak nie czytam jak czytam”. Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lubartowie zorganizowała z tej okazji spotkanie za Pałacem Sanguszków w Lubartowie. Do akcji włączyli się również uczniowie z Zespołu Szkół Nr 2 w Lubartowie oraz Szkoły Podstawowej w Firleju.

10 czerwca w niedzielę odbyła się kolejna, coroczna edycja Dnia Dziecka z wędką zorganizowana przez Koło Polskiego Związku Wędkarskiego Lubartów Staw. Impreza miała miejsce nad lubartowskim stawem.

Już od najbliższych dni dzwoniąc na numer 997 nie dodzwonimy się do pobliskiej komendy policji. Właśnie następują zmiany w przekierowywaniu numeru alarmowego. Co dla nas oznaczają? Odpowiedź znajdą Państwo w naszym materiale.

Fitness na trampolinach to zajęcia, jakie od niedawna odbywają się w Firleju. Ten sport to wysiłek i zabawa w jednym jest świetnym sposobem na oderwanie się od codziennych obowiązków, ale także na zrzucenie zbędnych kilogramów, o czym mówi nam trener grupy.

Już w najbliższą sobotę 16 czerwca o godzinie 9 rozpocznie się impreza z okazji 4. urodzin wolontariatu schroniska dla psów w Nowodworze. Konkursy, zabawy, ale także pokazy psich sztuczek czy porady psiego psychologa to tylko część planowanych atrakcji.

13 czerwca o godzinie 17 odbył się wernisaż wystawy „Koloroskop 5” w Powiatowym Młodzieżowym Domu kultury w Lubartowie, na którym można było podziwiać prace dzieci pracujących w pracowni plastycznej. O szczegółach w naszym materiale.

Dariusz Sokołowski – uczeń Zespołu Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki został finalistą XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”.

Policja przestrzega przed zażywaniem niebezpiecznych substancji. Młody mężczyzna z gminy Ostrówek odpowie za dystrybucję środków odurzających i dopalaczy. O szczegółach w naszym materiale.

Uczniowie z Zespolu Szkol nr 2 w Lubartowie podsumowują swoje osiągnięcia sportowe, a jest tego dużo. O szczegółach w naszym materiale.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.