Informacje - edycja 402, 08.06.18

08/06/2018

W Lubartowie powstaje fundacja, która ma zająć się budową mieszkań dla osób, które oczekują na tanie lokum. Podczas ostatniej sesji radni dopytywali czy ów podmiot nie jest tworzony wyłącznie po to, aby przejąć własność nad 1 hektarem działki znajdującej się przy ul. Popiełuszki a wszystko pod hasłem Mieszkanie plus.

Władze Lubartowa nie rozstrzygnęły części przetargów na termomodernizację kilku szkół oraz przedszkola. Czy wobec tego nasze miasto straci dotację w ramach funduszy europejskich, o to dopytywał podczas majowej sesji przewodniczący Rady Jacek Tomasiak.

Zakończyły się zebrania w spółdzielni mieszkaniowej. O to jak one przebiegały oraz o najważniejszych decyzjach członków spółdzielni zapytaliśmy prezesa Jacka Tomasiaka oraz przewodniczącego Rady Nadzorczej Krzysztofa Paśnika.

W poprzednich informacjach zwróciliśmy uwagę na zaniedbany przed miasto plac przy osiedlu Garbarskim. W sobotę o 2 w nocy miał tam miejsce wypadek samochodowy. Dopiero kilka dni później miasto rozpoczęło koszenie wysokich traw na tym placu, czy naprawdę potrzeba aż takich wydarzeń aby miasto zareagowało? O tym w naszym materiale.

2 czerwca odbył się długo oczekiwany spółdzielczy dzień dziecka przygotowywany corocznie przez zarząd spółdzielni mieszkaniowej. Radości było co nie miara, a to za sprawą wielu atrakcji. Zapraszamy na relację.

6 czerwca na placu przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Firleju odbył się już VIII Plenerowy Przegląd Teatralny przygotowany przez niepełnosprawną młodzież. Inscenizacje aktorów były zachwycające. O szczegółach w naszym materiale.

Obchody 30-lecia Przedszkola Miejskiego nr 5 w Lubartowie nadal trwają. 6 czerwca wychowankowie wraz z rodzicami, nauczycielami i gośćmi brali udział w festynie z tej okazji. Radość i zabawa nie miały końca.

Zbliża się okres wakacyjny, z tego powodu zmianom ulega rozkład jazdy pociągów i szynobusów, dzięki którym możemy podróżować z naszego miasta. Zmiany te wchodzą w życie już w niedzielę 10 czerwca. Na stacjach pojawiły się już także nowe, żółte oznakowania dla naszego bezpieczeństwa.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przekazuje informację dla części nauczycieli . Niektórzy tylko do końca sierpnia mogą złożyć wniosek o emeryturę nauczycielską. Co to za grupa? I dlaczego z decyzją muszą się pospieszyć? Odpowiedzi w poniższym materiale.

Zarząd Dróg Powiatowych w Lubartowie podsumowuje wyko dotychczas wykonane prace na terenie naszego powiatu. Jakie są efekty tych prac o tym mówi Grzegorz Jaworski dyrektor Zarząd Dróg Powiatowych w Lubartowie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.