Informacje - edycja 401, 01.06.2018

01/06/2018

Dwa tygodnie temu jako jedyna redakcja poinformowaliśmy o ogromnych podwyżkach za wodę i ścieki. Nasze informacje potwierdziły się, a o temat drenaży kieszeni mieszkańców Lubartowa wybuchł ze zdwojona siłą na sesji rady miasta.

Jak donosi serwis internetowy przegląd lubartowski jedna z głównych ulic Lubartowa zostanie zamknięta. Zweryfikowaliśmy te informacje i potwierdziły się one w ostatni wtorek. Tego dnia zamknięta została ul. 1000-lecia.

Pakujemy się w niezły kanał – tak ponad sześć lat temu skomentował kontrolę kosztów ogrzewania wody w basenie znajdującym się w szkole nr 3 ówczesny przewodniczący Komisji Rewizyjnej Andrzej Zdunek. Po sześciu latach okazuje się, że słowa sprzed sześciu lat są wyjątkowo aktualne.

Osiedle Garbarskie znowu zostało zapomniane przez nasze miasto. Tym razem nie została skoszona trawa przy jednym z niebezpiecznych zakrętów. Tym samym stwarzała ona poważne zagrożenie w ruchu. O szczegółach w naszym materiale.

25 maja w piątek Muzeum Zamoyskich w Kozłówce gościło uczestników II rundy Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych wraz z ich wiekowymi autami. Najstarsze pochodziło z 1925 roku, a mimo to nadal zachwyca.

W sobotę 26 maja Lubartów obchodził swoje święto. Festyn rozpoczął się o godzinie 12:00 Turniejem Szachów Błyskawicznych. Gwiazdą wieczoru był zespołu Akcent z liderem Zenonem Martyniukiem oraz tatrzańska formacja Zakopower.

1 czerwca obchodzimy Dzień Dziecka, z tej okazji nasza redakcja pragnie złożyć najlepsze życzenia naszym najmłodszym odbiorcom. Zapraszamy również na spółdzielczy dzień dziecka 2 czerwca w sobotę o godzinie 12.

27 maja w niedzielę druhowie z pięciu gmin naszego powiatu rywalizowali w zawodach pożarniczo-sportowych w Niedźwiadzie. Tego dnia udział wzięły drużyny męskie jak i damskie. O szczegółach w naszym materiale.

29 maja o godzinie 18:00 odbyło się spotkane klubu radnych Platformy Obywatelskiej. Konferencja prasowa poświęcona została najbliższym wyborom samorządowym. O szczegółach tego wydarzenia w naszym materiale.

Ponad promil alkoholu w organizmie miał 30-letni kierowca zatrzymany w miejscowości Lisów. Za brak uprawnień do kierowania pojazdami i jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

W piątek 25 maja Stowarzyszenie Inicjatyw lokalnych w Lubartowie przygotowało festyn z okazji Święta Rodziny. Uczestnicy, głównie ci najmłodsi mogli skorzystać z szeregu atrakcji zorganizowanych specjalnie dla nich. O szczegółach w naszym materiale.

Policjanci wyjaśniają okoliczności w jakich doszło do pożaru przedszkola w Kamionce 28 kwietnia. Lubartowska Komenda udostępnia nagranie z monitoringu na którym widać młodego mężczyznę wyskakującego z okna tego budynku. Każdy kto go rozpoznaje proszony jest o kontakt z Policją.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.