Informacje - edycja 400, 25.05.18

25/05/2018

Prawie milion złotych zysku za 2017 rok, ponad 8 mln. zł na koncie i najniższy wskaźnik zadłużenia w historii spółdzielni. Te liczby mówią same za siebie i są powodem do zadowolenia dla członków spółdzielni. Liczby nie kłamią, bo i sytuacja finansowa spółdzielni jest bardzo dobra. Okazuje się, że wśród mieszkańców są i tacy, którzy bez oparcia na dokumentach okłamują swoich sąsiadów strasząc rzekomymi długami i kredytami.

Zimno – krzyknęły zgodnie panie, które 17 maja wskoczyły do wody w basenie znajdującym się przy Szkole nr 3. O tej samej godzinie, kiedy odbył się ostatni aerobik, radni obradowali na sesji rady miasta. Dzień później basen został zamknięty a wszyscy nabrali wody w usta i to chlorowanej. Dlaczego basen jest zamknięty i czy jest szansa na uruchomienie jedynego miejskiego sztucznego kąpieliska – o tym w naszym materiale.

Kolejny przetarg i kolejny niewypał – tym razem w jednostce, która podlega pod wiceburmistrza Radosława Szumca. Chodzi o boisko, które miało kosztować 3,5 mln. zł, a oferta na tą inwestycję wynosi 5,1 mln. zł.

24 maja obchodzimy urodzinową edycję w naszej telewizji. To już po raz 400 spotykamy się z Państwem. Każdego dnia staramy się Tworzyć wyjątkowe programy kierowane specjalnie dla naszych widzów. W naszej telewizji znajdą Państwo coś dla siebie, zarówno dla starszych jak i młodszych odbiorców.

W czwartek 17 maja odbyła się uroczystość z okazji 30lecia Przedszkola Miejskiego nr 5 w Lubartowie. Wydarzenie miało miejsce w Lubartowskim Ośrodku Kultury. O szczegółach w naszym materiale.

Od 29 maja wyłączona z ruchu zostanie aleja 1000lecia, a to wszystko przez prace remontowe na odcinku od ul. Szaniawskiego/Powstańców Warszawy do ul. Lubelskiej.

W ostatnim czasie na terenie naszego powiatu doszło do wielu wypadków drogowych na terenie naszego powiatu. Jedne z nich były poważne, a inne mniej groźne. O szczegółach w naszym materiale.

19 maja na boisku II Liceum Ogólnokształcącego w Lubartowie odbył się Turniej zakładów Pracy w Piłce nożnej. W rozgrywkach wzięło udział 10 drużyn z firm działających na terenie naszego powiatu.

24 maja w Lubartowie odbyło się spotkanie będące częścią cyklu spotkań programowych Platformy Obywatelskiej RP – „POrozmawiajMy”. W trakcie wydarzenia poruszone zostały bieżące tematy dotyczące funkcjonowania Państwa.

Kompletnie pijana matka opiekowała się swoim 8miesięczym synem, takie zgłoszenie otrzymali lubartowscy policjanci 18 maja. Kobieta miała prawie 3,5 promila alkoholu we krwi.

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.