Informacje - edycja 399, 18.05.18

18/05/2018

Prawie 400 zł mniej rocznie będzie miała czteroosobowa rodzina – dlaczego, bo czeka nas ogromna podwyżka ścieków i nieco mniejsza wody. Tomasz Marzęda prezes PGK, który stanął na czele lubartowskiego przedsiębiorstwa komunalnego w chwilę po tym jak burmistrzem został Janusz Bodziacki, złożył wniosek, zgodnie z którym woda zdrożeje o 16% a ścieki o 36%. Podwyżki mogą być jednak jeszcze większe.

13 maja w Ostrowie Lubelskim odbył się Jarmark Zygmuntowski. Pokazy walk rycerskich, prezentacje kuchni lokalnej i gwiazda wieczoru Stefano Terrazzino to część atrakcji jakie czekały na gości.

W sobotę 12 maja zatrzymano dwoje kierowców: kobietę posiadającą sądowy zakaz do kierowania pojazdami oraz nietrzeźwego mężczyznę z gminy kock.

Druhowie z siedmiu gmin naszego powiatu rywalizowali w zawodach pożarniczo-sportowych w Kamionce. Tego dnia udział wziely druzyny meskie jak i damskie. O szczegółach w naszym mateiale.

Do śmiertelnego potrącenia pieszego doszło w miejscowości Niedźwiada. Zdarzenie miało miejsce 11 maja w piątek. Kierujacy samochodem osobowym potracil pieszego, ktoy w wyniku doznanych obrazen zmarl na miejscu. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Od 11 maja w Galerii „Miedzyziemie” w PMDK w Lubartowie podziwiać można wystawę Rafała Ereta „Nokturnum”, złożoną z najnowszych obrazów wybitnego lubartowskiego malarza, absolwenta pracowni plastycznej PMDK.

Dzień Matki obchodzimy corocznie 26 maja. Jest to bardzo ważny dzień w którym wszyscy wyrażamy wdzięczność naszym mamom za ich cały wysiłek włożony w wychowanie. A czym jest dzień matki według przedszkolaków? Na odpowiedź zapraszamy do naszego materiału.

W niedzielę 13 maja na ulicy Lubelskiej w Lubartowie 59-letni mężczyzna uderzył w drzewo. Jak wyjaśnia policja przyczyną tego zdarzenia było zaśnięcie mężczyzny za kierownicą.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Lubartowie zaprasza lekarzy na „Białą Sobotę”. Wydarzenie odbędzie się 19 maja. Zainteresowani lekarze będą mogli skorzystać z  indywidualnych konsultacji z zakresu elektronicznych zwolnień lekarskich. Sala obsługi klientów będzie otwarta dla medyków w godzinach 9:00 – 13:00.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.