Informacje - edycja 397, 04.05.2018

04/05/2018

Aż o 45% więcej, czyli o 1,5 mln. zł zamierza wydać burmistrz Janusz Bodziacki oraz jego zastępca Radosław Szumiec na termomodernizację szkoły nr 1. Także na przedszkole nr 5 kwota jaką zdecydowali się wydać Bodziacki i Szumiec to 41% więcej niż planowano. W sumie lubartowski tandem z ratusza postanowił wydać o prawie 2 mln 300 tys. zł. więcej niż pierwotnie sami wskazali podczas otwarcia ofert przetargowych. Takie postępowanie może poważnie zagrozić realizacji projektu z funduszy unijnych oraz spowodować o wiele większe zadłużenie Lubartowa – dlaczego? Odpowiedź w naszym materiale.

Najprawdopodobniej 21 października pójdziemy do urn by wybrać nowego burmistrza i radę miasta. Niestety w Lubartowie nie będzie już głosowania w okręgach jednomandatowych. Podczas ostatniej sesji rady miasta radni zdecydowali, że miasto podzielone zostanie na 4 okręgi.

26 kwietnia odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Grażyną Jeromin -
Gałuszką organizowane przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Lubartowie. Spotkanie odbyło się w Sali rycerskiej starostwa powiatowego.

Debata dotycząca polityki miasta Lubartów odbyła się 26 kwietnia w SM. Udział w niej wzięły osoby zainteresowane dobrem naszego miasta. Organizatorem debaty była Fundacja Miasto Obywatelskie Lubartów i Sieć Obywatelska - Watchdog Polska

Zs. nr 2 w Lubartowie 27 kwietnia pożegnał uroczyście swoich maturzystów. Klasy maturalne w uroczystym apelu miały okazję podziękować nauczycielom za trud w ich nauczaniu. Przed nimi najważniejszy sprawdzian w życiu… matura.

„Cień czasu”, wystawa poświęcona zegarom słonecznym odbyła się w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Wystawę można zwiedzać od 27 kwietnia do 30 września.

Policjanci zatrzymali 3 sprawców rozboju na 16-latka. Napastnicy wyciągnęli go z domu, a następnie bijąc go po całym ciele, ukradli mu rower oraz telefon komórkowy.

Dwoje wychowanków Powiatowego Młodzieżowego Dom Kultury w Lubartowie - Bartosz Rola oraz Agnieszka Wróbel - zostało uhonorowanych Stypendium Marszałka Województwa Lubelskiego dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami.

Monitoring na przejazdach kolejowych pokazuje, że nawet sygnalizacja i rogatki nie powstrzymują kierowców przed ryzykiem. Powodują oni aż 98 proc wypadków. Policja apeluje o rozwagę.

Trenerzy Fight Lady zapraszają na treningi boksu dla kobiet z naszego regionu. Pierwszy trening 8 maja. O szczegółach w naszym materiale.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.