Informacje - edycja 396, 27.04.2018

27/04/2018

Aż o 45% więcej, czyli o 1,5 mln. zł zamierza wydać burmistrz Janusz Bodziacki oraz jego zastępca Radosław Szumiec na termomodernizację szkoły nr 1. Także na przedszkole nr 5 kwota jaką zdecydowali się wydać Bodziacki i Szumiec to 41% więcej niż planowano. W sumie lubartowski tandem z ratusza postanowił wydać o prawie 2 mln 300 tys. zł. więcej niż pierwotnie sami wskazali podczas otwarcia ofert przetargowych. Takie postępowanie może poważnie zagrozić realizacji projektu z funduszy unijnych oraz spowodować o wiele większe zadłużenie Lubartowa – dlaczego? Odpowiedź w naszym materiale

Najprawdopodobniej 21 października pójdziemy do urn by wybrać nowego burmistrza i radę miasta. Niestety w Lubartowie nie będzie już głosowania w okręgach jednomandatowych. Podczas ostatniej sesji rady miasta radni zdecydowali, że miasto podzielone zostanie na 4 okręgi.

22 kwietnia odbył się 24 Bieg Lewarta. W głównym biegu na dystansie 5 km wzięło udział 134 zawodników. 

W województwie Lubelskim została zorganizowana akcja promująca ekologię. Organizatorem tej akcji był poseł do parlamentu europejskiego Krzysztof Hetman. 

Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta. 1 Maja zapisał się jako Międzynarodowe Święto. 2 Maja został ustanowiony Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.  Dzień Flagi poprzedza święto 3 maja, upamiętniające przyjęcie Konstytucji 3 maja z 1791 roku.

24 kwietnia ZS nr 2 w Lubartowie otworzył swoje drzwi dla wszystkich chętnych gimnazjalistów, którzy zastanawiają się nad wyborem przyszłej szkoły średniej. 

PMDK w Lubartowie zaprosił na kolejny wernisaż wystawy młodego artysty: 19 kwietnia  w Galerii PMDK otwarta zostanie wystawa "Feblik", autorstwa Natalii Tarasiuk.

W dniu 25 kwietnia w ZS nr 2 gościł  w  szkole KATARZYNĘ SOKOŁOWSKĄ! Na zaproszenie Pani Iwony Lal, odwiedziła Lubartów  jurorka znanego programu telewizyjnego  o modzie a przy tym  ABSOLWENTKA szkoły na Chopina.

Długi weekend majowy to dla wielu Polaków czas wyjazdów i spotkań ze znajomymi. Aby majówka była czasem udanego wypoczynku, warto pamiętać o paru radach. Policja apelujemy do kierowców o wyobraźnię na drodze i dostosowanie prędkości do panujących warunków.

21 kwietnia – Slow Art Day, Dzień Wolnej Sztuki, wydarzenie ukazujące ideę, że warto postawić na jakość zwiedzania, nie na ilość, że lepiej jest obejrzeć mniej obiektów, ale za to móc się nad nimi zastanowić, a każdy obiekt muzealny może stać się źródłem inspiracji.

Święto Badmintona w hali ZS nr 2 w Lubartowie. Pod tym hasłem odbyły się I Mistrzostwa Lubartowa w Badmintonie Kobiet i Mężczyzn w kategorii Open. 


 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.