Informacje - edycja 395, 20.04.2018

20/04/2018

Prawie 270 tys. zł wyniosły w Lubartowskim ratuszu nagrody za 2017 rok. Ministrowie rządu swoje uposażenia oddali na Caitas, czy w ich ślady pójdzie wiceburmistrz Radosław Szumiec, który obok wynagrodzenia zgarnął w zeszłym roku prawie 7 tys. zł ekstra. Takie same nagrody otrzymali od Bodziackiego także sekretarz Miasta Anna Bielińska oraz skarbnik Lucyna Biskup, więcej w naszym materiale.

Zgodnie z zapowiedziami prezesa Jarosława Kaczyńskiego wynagrodzenia samorządowców maja być zmniejszone o 20%. W Lubartowie okazuje się jednak, że nie pierwszy raz, ci którzy startowali z list Prawa i Sprawiedliwości postępują inaczej niż szefostwo stronnictwa PiS. W naszym mieście w listopadzie podniesiono wynagrodzenie burmistrza z PiS na wniosek radnych z PiS.

Dom seniora, Lubartów nie ma do tej pory dobrego gospodarza a w Urzędzie miasta pracuje o wiele za dużo urzędników – to główne tezy Lecha Polaka, który zabrał głos podczas sesji w imieniu lubartowskich seniorów.

Uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie Bartek Michalak wygrał w konkursie "Eska Dawaj", wygraną w tym konkursie był bilet i tym samym poleci na pierwszy mecz reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej 2018 w Rosji.

15 kwietnia odbyła się impreza pt. Muzyka łączy pokolenia”. Jest to cykliczne wydarzenie organizowane przez PMDK w Lubartowie.

17 kwietnia policjanci w jednym z ogródków w Serocku gmina Firlej odnaleźli zwłoki 57 letniego mężczyzny. Oględziny wykazały, że do jego śmierci przyczyniły się osoby trzecie.

17 kwietnia Akademia Wychowania Fizycznego z Białej Podlaskiej pokazała nam swoje możliwości. Na sali gimnastycznej ZS NR 2 odbyły się pokazy fitness, trenerów personalnych oraz pokaz wychowania fizycznego w służbach mundurowych.

Tragicznie mogło zakończyć się zdarzenie drogowe do którego doszło 16 kwietnia przed godziną 11:00 na obwodnicy drogi krajowej nr 19 z ul. Kleeberga w Lubartowie. Kierujący samochodem osobowym wymusił pierwszeństwo przejazdu i zderzył się z jadącą w kierunku Kocka ciężarową scanią. Ruch na krajowej 19-tce przez ponad godzinę odbywał się wahadłowo.

12 kwietnia 2018roku zespół Piwnica, wziął udział w XVI Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Angłojęzycznej w Chełmie. Na scenie rozbrzmiała autorska piosenka "I want your love", którą publiczność nagrodziła gromkimi brawami, a jurorzy ocenili bardzo wysoko.

Amfetaminę ujawnili funkcjonariusze u jednego z czterech mężczyzn, którzy sobotni wieczór postanowili spędzić w samochodzie na szpitalnym parkingu. 22-latek został zatrzymany. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Uczniowie z ZS nr 2 w Lubartowie osiągają bardzo dobre wyniki w nauce jak i sporcie. O szczegółach w naszym materiale

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.