Informacje - edycja 394, 13.04.2018

13/04/2018

Dzisiejsze wydania zaczynamy od wyjątkowo dobrej wiadomości dla członków spółdzielni mieszkaniowej – nie 200 000 tys. zł, czyli tyle ile zasądził sąd pierwszej instancji a 3 164 611,96 zł mają zwrócić spółdzielni Anna Zieńczuk i Krzysztof Grąglewski. Sąd Apelacyjny nakazał tym dwóm osobom naprawić szkodę w pełnej wysokości.

Mimo, że sprawa apelacyjna obyła się sześć miesięcy temu, mimo że dotyczy ona największego skandalu jeżeli chodzi o mieszkańców Lubartowa to żadna gazeta, ani żaden portal internetowy nie napisali o wyroku, który dotyczy połowy mieszkańców Lubartowa. O co chodzi i jaką sprawę? O tym w naszym materiale.

Miały być remonty szkół, miały kosztować 18 mln. zł, a urząd, na czele którego stoją Janusz Bodziacki i Radosław Szumiec, po otwarciu kopert poinformował, że oferty są na kwotę o 9 mln. więcej czyli na 27 mln. zł. O decyzje jakie podjął burmistrz w tej sprawie, 20 dni po przetargu pytał przewodniczący Jacek Tomasiak. Czy otrzymał odpowiedź na zadane pytanie, o tym w naszym materiale.

 

6 i 7 kwietnia odbyła się Piąta edycja akcji „Posadź Swoje Drzewo". Tegoroczna edycja akcji organizowanej przez Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Lublinie i Nadleśnictwo Lubartów odbyła się w ramach ogólnopolskiej akcji promocyjno-edukacyjnej „1000 drzew na minutę".

Od 1 kwietnia nastąpiła zmiana dzielnicowych z terenu miasta i gminy Lubartów oraz rejonów służbowych na terenie Lubartowa. Czym ona została spowodowana i jakie zmiany czekają mieszkańców. O tym w naszym materiale.

 

Jak co roku wraz z nadejściem wiosny dochodzi do pożarów związanych z wypalaniem traw. Funkcjonariusze przypominają, że wypalanie pozostałości roślinnych jest karalne, ale przede wszystkim może doprowadzić do pożaru lasu, zabudowań gospodarczych lub stworzyć zagrożenie w ruchu drogowym.

 

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności wypadku do którego doszło 9 kwietnia wieczorem na skrzyżowaniu DK-19 z ul. Nowodworską w Lubartowie. W wyniku tego zdarzenia obrażeń doznał 23-letni kierujący motocyklem. Droga przez ponad godzinę była zablokowana.

 

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.