Informacje, edycja 207 - 12.09.2014

12/09/2014

Komentarze

ktoś, 15/03/2018

W świetle art. 36a ust. 13 u.s.o., powierzenie stanowiska dyrektora na okres krótszy niż 5 lat jest wyjątkiem od reguły, w związku z czym kluczowego znaczenia nabiera właściwa interpretacja pojęcia uzasadnionego przypadku. Po pierwsze, zarządzenie wymaga starannego uzasadnienia, na tyle czytelnego i wyczerpującego, aby mogło pełnić funkcję informującą wobec kandydata wyłonionego w konkursie, a także umożliwiało kontrolę prawidłowości zastosowania przepisu przez organ nadzoru i sąd administracyjny. Po drugie, argumenty podnoszone w uzasadnieniu nie mogą być ogólnikowe, lecz zindywidualizowane, odnoszące się do konkretnej osoby, poparte wnikliwą argumentacją, uwzględniającą specyfikę sytuacji, w której zaszła rzeczywista potrzeba odstępstwa od zasady ogólnej. Po trzecie, argumenty muszą odwoływać się do okoliczności aktualnych w dniu podejmowania zarządzenia o powierzeniu stanowiska dyrektora szkoły. Sama negatywna ocena pracy osoby powołanej na stanowisko dyrektora, pełniącej wcześniej stanowisko kierownicze w szkole, przez część grona pedagogicznego, nie jest wystarczającym argumentem dla powierzenia stanowiska dyrektora na okres krótszy niż 5 lat.

jasny gwint, 15/03/2018

Bitch please, remont się nie znajduje. Remont trwa. Litości! Za wandalizm nikt was nie \"ukara\", tylko ukarze. Gdybyście dostawali mandaty za wandalizm językowy, to z płynnością finansową w SM znów byłoby krucho.

Jaś Podsędek, 15/03/2018

Pomijacie inny, a przecież oczywisty aspekt tej sprawy. Skoro p. Bober wygrał konkurs na dyrektora to znaczy, że bieg jego nowej kadencji zaczyna się od zerowych zaszłości. Przecież były one z pewnością uwzględnione w postępowaniu konkursowym. Gdy więc wygrał, to powinien otrzymać umowę w w ustawewej, pełnej długości. Inaczej bowiem dopuszczamy możliwość, że konkurentka, chociaż przegrała, więc gorsza, dostałaby dłuższą umowę, gdyby wygrała, niż zwycięzca, więc lepszy. To absurd.

rr, 15/03/2018

Rewitalizacja osiedla to super sprawa, ale mam nadzieję, że na ławeczkach przy ul. Krzywe Koło 34 nie zasiądą tylko krasnoludki o krótkich nóżkach. Zapraszam kanał S, na krótki odpoczynek na wspomnianych ławeczkach :)

piotr, 15/03/2018

Jestem ciekawy co robił Pan burmistrz przez 4 lata??? Nikt nie kontrolował finansów szkoły???? Ośmiesz się burmistrz wyciągając rzeczy które miały miejsce sześć lat temu... Typowe PISowskie metody...

yeti, 15/03/2018

Ja nóż, kiedy słyszę słowo oświata odbezpieczam rewolwer.

los, 15/03/2018

Słyszę, że WSA podtrzymało wyrok wojewody w sprawie konkursu w II LO. Może, któryś radny na najbliższej sesji spytalby burmistrza, ile kosztowała ta przegrana nas podatników. Myślę, że na koniec kadecji w ogole ktoś mógłby pokusić się o policzenie ile nas podatników kosztowaly: malostkowosc i bezinteresowna zawiść naszego gospodarza.

zenek, 15/03/2018

Obłuda, obłuda... Panowie z PSL-u, jak to jest? Jesteście partią chłopską, a jedną z pierwszych Waszych decyzji po przejęciu władzy w Gminie Lubartów była podwyżka podatku rolnego o ponad 70%! Tak dbacie o rolników?

Desio, 15/03/2018

Zenek, w Lubartowie obniżają podatki. Przemelduj się. Co za menda prowokator.

limp, 15/03/2018

Dochodzą mnie niepokojące wiesci, podobno nasz były przewodniczący RM Czop nie pracuje już na Poczcie w Lubartowie. Czy to możliwe? Cóż się stało? Może ktoś wie.

zaniepokojony, 15/03/2018

Limp ? Ciekawe dlaczego w tej sprawie TV KanalS i inne media milczą ?

dm, 15/03/2018

pozdrawiam lubartow

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.