Informacje Edycja 134 - 19.04.2013

19/04/2013

Komentarze

producent śmieci, 15/03/2018

Pan Szumiec niech weźmie poprawkę na poziom dochodów. Jeżeli twierdzi, że 4 pojemniki śmieci 110 litrowe wyprodukuje miesięcznie 4-osobowa rodzina, to ja się pytam ile trzeba zarobić, żeby wyprodukować tyle śmieci? Bzdury totalne. Dochód statystycznego mieszkańca naszego miasta jest raczej dużo mniejszy, niż finanse wiceburmistrza

DOROTA GARDIAS, 15/03/2018

Moja prognoza pogody - 100 % gwarancji .Słonecznie i pogodnie tylko na Wiejskiej Na pozostałym obszarze kraju rozciągnie się wyż Rostowski . Suche powietrze w portfelach, na koncie , a nawet w skarbonce dziecka . Biometr niekorzystny , skłonności do wymiotów przy oglądaniu TVP czy TVN . Czekają nas intensywne opady skarbówki . Pogoda dla kierowców : drogi nieprzejezdne , jak nie dziura to gwarantowane spotkanie od pierwszego do trzeciego stopnia z UFO komando w kolorze granatowym

historyk, 15/03/2018

Szanowna redakcjo - uroczystości odbyły się na placu przed SP 3 oraz II LO. Każda z tych 2 szkół uczciła jednego bohatera. Dlaczego mówicie ciągle o jednym i tylko lakonicznie wspominacie kapitan Dąbrowskiego. Pomyśleliście o tym, jak czuje się rodzina pana Dąbrowskiego.

szczypior, 15/03/2018

Panie Szumiec i Pan jest z ramienia Lewicy niech Pan przemyśli wypowiedzi na temat tych pojemników ,dochodów ludzi.

halina, 15/03/2018

z chwilą wejścia w życie uchwały śmieciowej drastycznie spadnie liczba mieszkańców ,zostanie ograniczona do właściciela posesji /lokalu/ reszta uda się na emigrację zarobkową ,edukacyjną ..... no chyba że zostanie powołana straż śmieciowa... ale jak będą sprawdzać i kiedy ...może w godzinach nocnych

uczestniczka konsultacji, 15/03/2018

radny Kardasz na konsultacjach śmieciowych nie brał udziału w dyskusji, nie miał uwag ale powinien wiedzieć z czego te poprawki wynikały .Pani Jublewska wyliczyła to na przykladzie swojego gospodarstwa.Mieszkańcy bloków muszą dokładać do domków jednorodzinnych produkujących popiół i spalających śmieci w piecach zatruwając jednoczesnie środowisko ale oszczędzając na wywozie śmieci .Pan burmistrz proponuje odpowiedzialnośc zbiorową mieszkańców bloków Prezesa porównuje do ojca rodziny ale żaden ojciec nie odpowiada za czyny dorosłych dzieci

B. Jublewska, 15/03/2018

Te konsultacje to jedno wielkie nieporozumienie i stracony czas. Radny Kardasz wyszedł w trakcie spotkania, a tak naprawdę powinien notować wnioski mieszkańców, gdyż jest przedstawicielem Rady Miasta Lubartów w Zgromadzeniu Związku. Ale po co, skoro ,,jakieś ciało\" tym miało się zająć. Szkoda mówić, trzeba wyciągać wnioski na przyszłość. Mam pytanie do uczestniczki konsultacji. Pani wytłumaczy łaskawie, dlaczego mieszkańcy bloków dokładają do domków jednorodzinnych produkujących popiół, skoro za ten właśnie popiół musieli zapłacić ci, którzy go wyprodukowali w swoich piecach, a potem wsypali do pojemnika okrągłego i zapłacili za ten pojemnik 12,40. Moja rodzina płaci wysokie rachunki za gaz, odpady segregowaliśmy od początku pojawienia się worków do segregacji, zatem miałam znikome ilości odpadów mieszanych, bo na działce jest kompostownik. Zatem obliczyłam, że w moim przypadku opłata za odpady selektywne wzrośnie o 138%. To w nagrodę za kilkuletnią segregację. Moja propozycja opłat - 4 zł. i 7 zł. od osoby i tak jest zaporową dla mieszkańców wsi, którzy w rzeczywistości oddawali często jedynie szkło. Dzięki temu, że worki do segregacji były dla mieszkańców wsi bezpłatne - pojawiała się przy drodze folia i plastik. To już był jakiś sukces. Mieszkańcy Lubartowa za worki płacili, ale finansowo opłaciło się w stosunku do rodzin, które wystawiały odpady zmieszane. Faktem jest, iż to mieszkańcy Lubartowa dźwigają ciężar związany z funkcjonowaniem Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej. Dla Miasta jest to bardzo kosztowna przynależność. Dla przykładu podam, iż od 2006r. do lipca 2011r. z budżetu Miasta na Związek poszło prawie półtora miliona złotych! Co z tego wynika dla nas? Bardzo drogie śmieci od lipca 2013r. - chociaż Związek będzie dysponował Zakładem Zagospodarowania Odpadów. Jeszcze mała uwaga. Pan Olesiejuk nie jest dyrektorem ZKGZL, ale od jesieni 2008r. dyrektorem Zakładu Zagospodarowania Odpadów - który jeszcze jest w powijakach.

Jarosław, 15/03/2018

zmiana lokalizacji budowy sortowni podniosło koszty mieszkańców Lubartowa P. Jublewska zapomina o tym z komitetem protestacyjnym dla tego wysokość kosztów większa.

B. Jublewska, 15/03/2018

@Jarosław - pamięć mam bardzo dobrą. Jednakże może się okazać, że gminy należące do Związku będą miały wyższą opłatę niż inne gminy , gdzie nie ma zakładu przetwórstwa odpadów. Ten zakład miał być wielkim dobrodziejstwem dla całego Związku. Zmiana lokalizacji to wielki sukces ekonomiczny dla miasta Lubartów, bo odblokowana została strefa przemysłowa. To jest najważniejszy aspekt. Gdyby nie komitet protestacyjny o Centrum Logistycznym Biedronki można by tylko marzyć. Pan wie o tym dokładnie. Dla mnie całkowicie zrozumiałe są ceny preferencyjne za odpady dla mieszkańców gminy Lubartów. Myślę, że dla większości lubartowian są także oczywiste. Wie Pan też doskonale, iż zakład przetwórstwa odpadów mógłby już funkcjonować na obszarze Związku, gdyby p. Zwoliński ,,dogadał się\" z P. Bodziackim w poprzedniej kadencji. Zmiana lokalizacji nie byłaby potrzebna.

mieszkanka, 15/03/2018

Z tego co podaje P. Jublewska śmieci segregowane były dużo tańsze dla mieszkańców. Ja mam małą działkę z domem i garażem. Nie miałam gdzie przechowywać napełnionych worków. Oddawałam na bieżąco w małych pojemnikach. Teraz będzie podobnie. Dla mojej rodziny mała różnica w opłacie.

Jarosław, 15/03/2018

Jak na razie to wielka porażka ekonomiczna ludzie potrafią kalkulować i okazuje się że jednak miasto strzeliło sobie w piętę.Bo jak można tłumaczyć że pieniądze będą odpływać .Takie fakty ,Ludzie potrafią liczyć .

xyz, 15/03/2018

Kiedy odbywały się te konsultacje? Moja znajoma poprosiła mnie o zrobienie wpisu pod tym materiałem, bo ona nie ma w domu internetu ani telewizji kablowej, a o niczym nie wiedziała. Gdy były spotkania z mieszkańcami w sprawie zmiany lokalizacji zakładu śmieciowego ona w tych spotkaniach uczestniczyła, bo ludzie informowali się pocztą pantoflową. Teraz komuś zależało aby mieszkańcy nie przyszli? jak to rozumieć? Dla mnie opłata ma być od lipca 40 złotych miesiecznie, bo jest cztery dorosłe osoby. To bardzo dużo dla emerytów.

B. Jublewska, 15/03/2018

Burmistrz Bodziacki stwierdził, iż wchodzimy w nieco droższy system. To zdecydowanie znajdzie potwierdzenie w rzeczywistości. Ci, którzy dotąd segregowali odpady w domkach jednorodzinnych powinni mieć świadomość, że sporo zaoszczędzili przez te lata, bo płaciliśmy jedynie za worki do segregacji. To tylko jeden pozytywny aspekt wynikający z procesu segregacji, a jest ich zdecydowanie więcej! A ponadto jest piękna wiosna i chce się żyć.

zorientowany, 15/03/2018

Pan Marian Olesiejuk jest dyrektorem biura Związku Gmin, a nie dyrektorem zakładu zagospodarowania odpadów. Zakładu tego jeszcze nie ma, to nie może być jego dyrektorem. To dotyczy wpisu pani Jublewskiej.

EW, 15/03/2018

http://zwiazekgmin.lubartow.pl/ZKG/index.php?option=com_content

B Jublewska, 15/03/2018

@zorientowany- sprostowałam adnotację KanałuS, że p. Marian Olesiejuk jest dyrektorem Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej. Według mojej wiedzy jesienią 2008 roku został on powołany Uchwałą Zarządu ZKGZL na dyrektora Zakładu Zagospodarowania Odpadów. Sądzę, że tak jest nadal. Dociekliwi mogą sprawdzić ten fakt w BIP-ie, który znajduje się na stronie Związku.

zielony, 15/03/2018

W Gmnie Lubartów mieszkańcy będą płacili 6 zł od \"komina\". Pozostałe kosztyt będą pokryte z budżetu Gminy czyli zpłacą za nie mieszkańcy. Mieszkańcy będą płacić miej w pozycji: śmieci, ale zapłacą więcej w innej pozycji np. podatek gruntowy. W rozliczeniach finansowych nic nie ginie. To taka ściema. To nie jest sukces Przewodniczącego Piętki, tylko porażka Wójta Kopyścia, który myśli że wykiwa mieszkańców Gminy.

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.