Informacje Edycja 112 - 16.11.2012

16/11/2012

Komentarze

Wolan, 15/03/2018

1) Jak widać śmieci są najmocniejszą stroną prezesa. Może zatem zamiast pchać się z uporem na ekran TV warto poprosić burmistrza o odpowiedni (przy śmieciach) etat w PGK. Poza tym co znaczy w ustach urzędującego radnego stwierdzenie \"ta władza\"? Żenada! Okręgi jedno-mandatowe na szczęście wyeliminują taką \"włądzę\" w przyszłości. 2) za czasów \"panowania\" pana Zwolińskiego nie pamietam jakoś, aby podatki kiedykolwiek zostały obniżone. Gdzie pan byłeś z pana wnioskiem przez cały okres gdy był pan burmistrzem? Cieszę się, że pan Zwoliński ma możliwość zobaczyć jak to jest będąc z drugiej strony.

wyborca, 15/03/2018

Wolan zauwazyles najmocniejsza strone prezesa - dobrze ze ma mocne strony a napisz o mocnych stronach innych radnych? Mysle ze z tym moze byc trudniej. Moze ktos orientuje sie i moza tu napisac jakie projekty uchwał lubartowscy radni przekladaja wysokiej radzie? Kto jest liderem w tym jakze istotnym dla nas wyborcow elemencie ?

Orr, 15/03/2018

Wolan, to u Burmistrza można dostać etat po prośbie? Nie wiedziałem. Radny Kardasz nie musiał prosić; zobaczył, że jest wolny etat w pecu, napisał podanie i został przyjęty i to od razu na kierownika. Urodzony kierownik. Zobacz Wolan, jakie to proste - nie trzeba nawet prosić. Praca w Lubartowie leży na ulicy.

Wolan, 15/03/2018

@wyborca - tak, dotykasz istoty sprawy. Uchwały są bardzo dla nas mieszkańców istotne - pod warunkiem jednak, że w istotny sposób przyczyniają się chociażby do poprawy jakości naszego życia w mieście. Dlatego też ważna jest ich jakość a nie ilość...

Orr, 15/03/2018

Uchwała o podwyżce podatków lokalnych, jaką przygotowała i uchwaliła koalicja rządząca Lubartowem, rzeczywiście polepszyła jakość życia obywateli. Brawo Wolan, czekamy na dalsze komentarze:)).

WYBORCA, 15/03/2018

Nie jest sztuka podnosic podatki by latac problemy finansowe, sztuka jest tworzyc uchwaly i podejmowac dzialania które przekladaja sie na korzysci dla spoleczenstwa bez ingerencji w ich kieszenie. Nasza kolicja rzadzaca w miescie jak i w kraju po prostu nie ma pomyslu na sprawowanie wladzy. To jest smutne ze do polityki pchaja sie ludzie bez kompetencji a zabawne jest to ze MY IM NA TO PRZYZWALAMY ZA TO PŁACIMY!

antypalikot, 15/03/2018

Juz niedlugo Pisiaki Platformowcy i inne polityczne cwaniactwo straci monopol na władze. Odradza sie ruch narodowy! 100 tys. na Marszu Niepodleglosci daje mocny fundament by zaczac zmieniac Polske.

Wolan, 15/03/2018

@Orr - wzrost podatku o wskaźnik inflacji nie jest realną podwyżką - siła nabywcza pieniądza jest przecież dokładnie taka sama. Myślę, że jesteś na tyle rezgarnięrty(a), żeby to zrozumieć. W zakładach pracy, pęsje pracownicze również wzrastają o wskaźnik inflalcji więc o co ten krzyk? Jesli są w tym mieście jesczcze zakłady, w których zarobki nie rosną o wskaźnik inflacji (a zapewniam, że są i takie, które inflację przeskakują w wynagradzaniu pracowników) to znaczy, że pracownicy tych zakładów nie potrafią zadbać nawet o własne interesy - w tej sytuiacji lepiej niech nie biorą się już za politykierowanie!!! Myślę też, że obecni komentatorzy własnie do takich należą :)

Orr, 15/03/2018

Słyszeliście ludziska - w lubartowskich firmach wszędzie podnoszą pensje, tak jak miasto podatki: co najmniej o wskaźnik inflacji. A to dobre. Dalej, Wolan, nawijaj. Niech ludzie wiedzą, kto nimi rządzi i jaką ma wiedzę o realiach:))

lubartowianin, 15/03/2018

Podatek związany z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz od budynków mieszkalnych lub ich części zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej w Lubartowie wzrósł 1 m2 z 19,40zł do 20,20 zł 1 m2 czyli 80 groszy wiecej. W Łodzi ten sam podatek wzrosl o 76 groszy, miasto wieksze o wiekszym potencjale biznesowym. Srednnio kazdy drobny maly przedsiebiorca w Lubartowie rocznie zaplaci wiecej o ok. 500zł. Teraz zapytam kto na tym skorzysta a kto straci? Skorzysta na pewno kasa ratusza miejskiego poniewaz zwieksza sie wplywy ktore zostana skierowane na wydatki konsumpcyjne urzednikow jak to sie dotychczs odbywa w Lubartowie. Wolan podajesz teorie akademickie na temat wzrostu podatku, ktore nijak sie maja do naszych polskich warunków. Piszesz jak rasowy komentator z ratusza miejskiego w Lubartowie:)

Wolan, 15/03/2018

@Orr, nie napisałem, że wszędzie - czytaj ze zrozumienie. Bądź jednak pewien, że w Twojej firmie też podnoszą... Napisałem też coś na temat pracowników firm, w których zarobki nie są regulowane. Wystarczy tylko rozumieć co się czyta - komentarze tego typu jak Twoje, są właśnie wynikiem tego, że mało kto rozumie co czyta ale każdemu się wydaje, że to on ma rację. @lubartowianin - nie jestem ani rasowym komentatorem ani też pracownikiem ratusza miejskiego ale dzięki za pochwałę :) Słowo \"rasowy\" znaczy tyle co profesjonalny - a to stawia mnie znacznie wyżej od tych nazwijmy to \"sfrustrowanych\" :)) Przykład może i akademicki (ostatecznie mam wyższe wykształcenie) ale wzmianka o sile nabywczej pieniądza jest jak najbardziej na miejscu w tym temacie. Nie da się tego nazwać inaczej. A już sama wysokość podatków pomiędzy np. Lubartowem a Łodzią, o której piszesz to już inna sprawa. Nadmienić jednak warto, że w poprzedniej kadencji a tym samym za czasów burmistrza Zwolińskiego i całej ekipy jak np. Zieliński, Zdunek, Świętoński wspomniane przez Ciebie podatki też w Lubartowie były wyższe niż w Łodzi... Pamiętam dokładnie te same argumenty wygłaszane przez lubartowskich przedsiębiorców pod adresem wymienionych przeze mnie panów. Jesli więc ci panowie podniesli podatkową poprzeczkę do tego poziomu, to nie miejmy za złe obecnej ekipie, że chce ten poziom jedynie utrzymać. Mówmy jak jest - nie nazywajmy szamba perfumerią.

Orr, 15/03/2018

Należy więc wnosić, że kolejne władze przyjmują postać szambonurków. Przecież miało być inaczej, lepiej.:)). Czytałem ze zrozumieniem twoje wpisy Wolan i zrozumiałem, że nie podnosi się płac tam, gdzie pracują same osiołki, czyli że takich przypadków nie ma:)). Na szczęście, są gminy, gdzie nie ma panującej mentalności Wolana i tam podatki się obniża:)).

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.