Informacje Edycja 108 - 19.10.2012

19/10/2012

Komentarze

uczestnik, 15/03/2018

I wychodzi na to, że ankietyzacja odbyła się dzięki nieobecności pana Tomasiaka. Dziękujemy panu Tomasiakowi, za nieuczestniczenie w tym procesie. Prosimy o więcej nieuczestniczenia... :))

puczestnik, 15/03/2018

Radny Bednarski będzie występował w czyim imieniu? Rady Miasta, mieszkańców Lubartowa, czy Stowarzyszenia Sąsiedzi? To się może skończyć stanem, zwanym osobowość wieloraka...Może tkwi w stanie wstrzymania się od głosu ze względu na te głosy...:))) Wydaje się, że PSL-owi zależy na braku zgody w mieście

bbb, 15/03/2018

Daniel Tylak, Przewodniczący Zarządu Związku Komunalnego \"Czyste Miasto Czysta Gmina\" Orli Staw zauważył, że związek gmin nie może prowadzić egzekucji opłat, muszą to robić gminy. Jego zdaniem brakuje jasnych opinii, co może przejąć związek. Poseł Tadeusz Arkit przyznał, że sprawy dotyczące związków międzygminnych nie zostały w Ustawie o porządku i czystości w gminach wystarczająco dopracowane. Należy spodziewać się nowelizacji. Poprosił o przesyłanie postulatów zmian w Ustawie. Prof. Edmund Kaca i Bartosz Gocek z Urzędu Gminy Nowosolna zwrócili uwagę, że problem będzie ustalenie sprawiedliwego sposobu naliczania opłat. Na wsi wytwarza się 2-3 razy mniej odpadów niż w mieście. Opłata powinna być skorelowana z usługą. Możliwość ustalania różnych stawek opłat w ramach jednej gminy wiejsko-miejskiej pozwoliłoby sprawiedliwiej obciążać opłatami Zdaniem Tadeusza Arkita najmniej sprawiedliwe jest to, że osoby, które płacą za wywóz odpadów muszą chodzić po zaśmieconych lasach. Krzysztof Choromański, ekspert Związku Gmin Wiejskich dodał, że naliczanie opłat oparte jest na solidaryzmie społecznym, trudno mówić o ?sprawiedliwości? naliczania opłat, ponieważ ta sprawiedliwość może być różnie rozumiana przez różne osoby. Nie można też wyliczać, kto ile dopłaca do systemu, ponieważ to podważy sens istnienia gminy jako całości.

bbc, 15/03/2018

Znowu ten Kardasz:)) Ciekawe, kiedy wpadną na oczywisty pomysł, że może lepiej pozbyć się balastu zamiast tkwić ciągle w szambie:))? Poza tym mamy tu karalne stwierdzenia o fałszowaniu zeznań w czyimś interesie. Ciekawe:)

GBG, 15/03/2018

To jest właśnie taktyka lokalnego pec-pisu: żadnej reakcji na argumenty oponentów tylko za wszelką cenę opluć przeciwnika. W pewnych warunkach świadczyłoby to o determinacji i konsekwentnej metodzie działania:) Tu jednak mamy do czynienia z absolutną gonitwą myślową i paniką. Ci ludzie po prostu nie potrafią polemizować. No i, rzecz jasna, kłamią. Jak długo oszukiwani wyborcy będą to tolerować?

Jak - tak, 15/03/2018

do końca świata i o jeden dzień dłużej

@bbb, 15/03/2018

Kopiujesz durnowato dokument Fundacji Wspomagania Wsi uuuuu Może podpiszesz autorów, albo spocisz się przy pisaniu własnego tekstu?

pecpis, 15/03/2018

kiedy skończy się kabareton z radnym Kardaszem i byłym burmistrzrem w tle

Jimmy, 15/03/2018

do bbb- moim zdaniem Lubartów jest póki co gminą miejską i niech tak zostanie. Inaczej mielibyśmy koalicję PSL i wszystko jedno kto inny

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.