Informacje - 625, 16.09.2022

16/09/2022

  1. Odpady niebezpieczne to odpady stanowiące szczególne zagrożenie dla zdrowia ludzi i zwierząt oraz środowiska naturalnego. Po co przywołujemy fragment owej definicji, bo jeżeli dojdzie do tego co sparaliżowało mieszkańców Lubartowa w zeszłym tygodniu, to obok ul. Krańcowej i Składowej powstanie zakład przetwarzający wspomniane odpady. W chwili, kiedy ujawniono, że jak bumerang powraca temat przetwarzania odpadów, ale tym razem niebezpiecznych - w naszym mieście, ale także w gminie wrze. Ludzie czują się oszukani przez władzę, która nie informowała o planach śmieciowej inwestycji. Na przestrzeni kilku dni na światło dzienne wyszły fakty, w które trudno uwierzyć. Okazuje się, według osób uczestniczących w zebraniach zakład ma powstać na działkach jednego z radnych oraz urzędnika z urzędu zarządzanego przez Krzysztofa Paśnika. Co ciekawe inwestycje mogli zatrzymać radni podczas ostatniej sesji rady miasta, ale koalicja wspierająca Paśnika zablokowała zmiany, które likwidowały budowę drogi za 5mln zł przez miasto do wspomnianego zakładu.
  2. W poniedziałek., czyli dzień po tym, jak w Annoborze odbyło się spotkanie z mieszkańcami, radni miejscy spotkali się na sesji rady miasta. Radni, którzy uczestniczyli w niedzielnym spotkaniu zaproponowali zmiany w budżecie miasta, które doprowadziłyby do zablokowania inwestycji przetwarzającej odpady niebezpieczne. Czy poprawki przeszły, czy radni wstrzymali kontrowersyjną inwestycję? O tym w naszym materiale.
  3. Sezon grzybowy w pełni. Niestety podczas tego typu wypraw do lasu dochodzi do nieprzyjemnych zdarzeń.
  4. Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie zaprasza na koncert 22 września o godzinie 18. Dlaczego to wydarzenie będzie wyjątkowe? O tym opowie Pani Urszula Bednarczyk z PMDK-u.
  5. Lubartowska Jesień Muzyczna w pełni. 11 września w Sali Rycerskiej Pałacu Sanguszków w Lubartowie odbył się czwarty z siedmiu koncertów tego wydarzenia. Pozostałe odbędą się 17, 18 i 25 września. A teraz zapraszamy na skrót z koncertu z minionej soboty.
  6. Jeszcze do 20 września jest możliwość składania swoich prac do wystawy zbiorowej „arTRozmaitości”. O szczegółach Katarzyna Grabowska – Pytka i Dyrektor PMDK Jolanta Tomasiewicz.
  7. 12 września w miejscowości Łukówiec w gminie Firlej doszło do zderzenia busa z motocyklistą. Jedna osoba trafiła do szpitala. Policjanci z Lubartowa poszukują zaginionej 62-letniej Danuty Mirosław z Lubartowa. Kobieta była widziana po raz ostatni 26 sierpnia. Osoby znające miejsce pobytu zaginionej lub mogące przyczynić się do jej odnalezienia proszone są o kontakt z policją w Lubartowie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.