Informacja - edycja 603, 15.04.2022

19/04/2022

Dzięki naszej propozycji miasto mogło zaoszczędzić potężne pieniądze, pieniądze podatnika czyli mieszkańców Lubartowa. Mam nadzieję, że burmistrz nie uznał, że zrobi na złość Tomasiakowi i odmrozi sobie, a raczej mieszkańcom Lubartowa uszy i odsetki za skutki owej decyzji, zapłaci nie z budżetu miasta, a z własnej kieszeni– to komentarz prezesa spółdzielni mieszkaniowej w Lubartowie. Jacek Tomasiak w ten sposób odniósł się do odmowy urzędu miasta zawarcia ugody za długi, jakie ma miasto zarządzane przez jeszcze urzędującego Paśnika wobec spółdzielni mieszkaniowej.

Od kilku miesięcy funkcjonuje już siłownia na ul. Zielonej. Każdego miesiąca ciężary, w najnowocześniejszym obiekcie, wyciska kilkaset osób. Z samej spółdzielni ćwiczy tam już ponad 400 osób i w związku z ogromnym zainteresowaniem Zarząd Spółdzielni przewidział kolejną pulę wejściówek. Jednak okazuje się, że ćwiczący przy Zielonej niektórym przeszkadzają. Komu i dlaczego – o tym w naszym materiale.

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miała 36 latka „opiekująca się” 6 letnią córeczką i 3 miesięcznym synkiem. Dodatkowo podczas interwencji znieważyła funkcjonariuszy. Kobieta została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. O zdarzeniu powiadomiła kurator sądowa.

 Lokalna Grupa Działania „Doliną Wieprza i Leśnym Szlakiem” w ramach kontynuacji procesu identyfikacji i promocji produktów lokalnych z terenu LGD i powiatu lubartowskiego zaprasza do przesyłania zgłoszeń do projektu. O szczegółach Leszek Zieliński Dyrektor biura LGD.

Zbliżają się święta wielkanocne. Jest to czas wzmożonego ruchu, także wśród złodziei. Pamiętajmy, aby przed każdym wyjazdem z domu dobrze zabezpieczyć swój dobytek. Bądźmy czujni i ostrożni!

Ponad pół tysiąca wniosków o 500+ na dzieci z Ukrainy wpłynęło do ZUS od osób przebywających w powiecie lubartowskim. Uchodźcy mogą ubiegać się o świadczenia dla rodzin po nadaniu numeru PESEL.

Mistrzostwa Powiatu Lubartowskiego w ramach Święta Badmintona odbyły się w ostatnią niedzielę w hali przy ul. Chopina w Lubartowie. Dorośli rywalizowali w kategorii kobiet i mężczyzn, natomiast dzieci i młodzież szkolna rywalizowała w kilku kategoriach wiekowych wśród dziewcząt i chłopców. Podczas turnieju przeprowadzono również zbiórkę na rzecz uchodźców z Ukrainy, które zostaną przekazane potrzebującym.

Za jazdę pod działaniem narkotyków i posiadanie fałszywych banknotów odpowie 42-letni mieszkaniec gminy Ostrówek. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów z Komisariatu Policji w Kocku. 42-latek posiadał przy sobie kilkanaście podrobionych banknotów w kwotach 10, 20 ,50, 100 i 200 złotych.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.