Informacje - edycja 636, 02.12.2022

02/12/2022

  1. O naszym mieście znów usłyszała cała Polska. W minionym tygodniu informowaliśmy Państwa o występku jednego z samorządowców Lubartowskich, który w czasie pracy w jednym z urzędów palił marihuanę w tamtejszej toalecie oraz posiadał znaczne ilości tej odurzającej rośliny. Jak się Państwo domyślacie, grożą mu surowe kary. Właśnie to zdarzenie stało się inspiracją dla artysty znanego z topowych polskich scen kabaretowych.
  2. Od środy lub czwartku miała w Lubartowie rozpocząć się dystrybucja węgla – tak na sesji zapowiadał kończący urzędowanie na funkcji burmistrza Krzysztof Paśnik. Dlaczego stwierdziliśmy, że „miała się rozpocząć”, bo ani w środę, ani w czwartek nasza kamera nie zarejestrowała ani jednej osoby, która wyjechałaby z PEC z węglem. Jakby tego było mało, to okazuje się, że cena za tonę w Lubartowie wyniesie 1900 zł, podczas kiedy owa tona kupowana jest za 1500 zł i to w kopalni Bogdanka czyli przy minimalnych kosztach transportu. Okazuje się, że gminy, które skorzystały z programu rządowego kupując węgiel w tej samej cenie co Lubartów sprzedają go swoim mieszkańcom poniżej 1700 zł. Dlaczego w mieście jest tak drogo skoro w innych gminach jest o wiele taniej, o tym w naszym materiale.
  3. Odbiorcy ciepła z lubartowskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej jeszcze nie ochłonęli po ostatnim wzroście cen ciepła, a od 1 stycznia szykuje się kolejna podwyżka. Nie po raz pierwszy więcej za ciepło zapłacą wyłącznie mieszkańcy tych bloków, które podłączone są do PEC. W wyjątkowo komfortowej sytuacji są mieszkańcy osiedla Popiełuszki ponieważ tam ciepło do mieszkań dociera z ciepłowni, której właścicielem jest Spółdzielnia Mieszkaniowa, i dzięki temu rozwiązaniu na Popiełuszki już po raz kolejny ceny się nie zmienią. O wysokie ceny ciepła podczas posiedzenia komisji rewizyjnej dopytywał jeszcze urzędującego burmistrza Krzysztofa Paśnika radny Jacek Tomasiak. Nasza stacja jako pierwsza ujawnia dokument, gdzie chwile po tym, jak podwyższono odbiorcom ciepła opłaty, prezesowi spółki Lechowi Klizie przyznano, i tu prosimy o uwagę, 57 tys. zł tzw. wynagrodzenia uzupełniającego.
  4. Nikt nie powiedział, że mając umysł ścisły nie można być artystą, których uważa się przecież za humanistów. Przykładem jest tu Wojciech Targoński z ZS nr 2 w Lubartowie, którego wystawę zdjęć można podziwiać w szkolnej bibliotece.
  5. 28 listopada w murach Sali Rycerskiej Starostwa Powiatowego w Lubartowie odbyło się spotkanie z rodzinami zastępczymi. Wszystko po to, aby na ręce tych, którzy na co dzień niosą pomoc, złożyć oficjalne podziękowania.
  6. Nauczyciele oraz uczniowie ZS nr 2 w Lubartowie wzięli udział w projekcie "Warszawa - Miasto Niezwyciężone", realizowany przez Fundację "Towarzystwo Projektów Edukacyjnych" we współpracy z Lubelskim Kuratorem Oświaty. Celem projektu było upamiętnienie historii Warszawy w okresie II wojny światowej oraz przypomnienie jak niezwykłym miastem jest stolica Polski.
  7. Uczniowie Technikum Informatycznego przy ul. Chopina w Lubartowie wzięli udział w wyjątkowych warsztatach, które mówiły o najnowocześniejszych metodach nauki.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.