Informacje - edycja 463, 09.08.2019

09/08/2019

  1. To już prawie pewne, 13 października odbędą się wybory do sejmu i senatu – dlaczego o tym mówimy, bo tego samego dnia w Lubartowie przeprowadzone zostanie referendum w sprawie odwołania Rady Miasta. Okazuje się, że do zespołu przygotowującego lubartowski plebiscyt przyłącza się coraz więcej osób.
  2. Na osiedlu Popiełuszki dobiegają końca prace przy termomodernizacji bloków. Dzięki remontom mieszkańcy już podczas najbliższego sezonu grzewczego zapłacą mniej za ciepło. Być może już w przyszłym roku rozpocznie się rewitalizacja tzw. Manhatanu Lubartowa.
  3. Jak nieoficjalnie dowiedziała się nasza redakcja jeszcze w tym miesiącu wzrosną opłaty za centralne ogrzewanie. Tymczasem w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej kolejne trzęsienie ziemi. Z funkcji prezesa dowołany został Andrzej Celejewski, który na tym stanowisku zastąpił Andrzeja Kardasza. Nowym szefem PEC został Lech Kliza, wieloletni prezes i wiceprezes PEC w Lublinie.
  4. Połączenie pasji do motoryzacji i historii, to właśnie mogli zobaczyć mieszkańcy naszego miasta i powiatu podczas VII Motozłazu – V Rundy MPPZ, którego uczestnicy przejeżdżali przez nasze okolice w dniach od 1 do 4 sierpnia.
  5. Śląsk to region, na którym psy ze Schroniska w Nowodworze odnalazły najwięcej swoich domów. Od maja 2018 do lipca 2019 odnotowano ponad 100 adopcji właśnie do tego regionu Polski. Właśnie dlatego wolontariat schroniska zorganizował spotkanie ze szczęśliwymi czworonogami i ich właścicielami.
  6. 1 sierpnia na deskach sceny w LOKu wystąpił Bajzel, a wszystko po to aby zapowiedzieć L’art. Festiwal, który odbędzie się od 10 do 11 sierpnia w Niemcach.
  7. 5 tys. zł straciła 96-letnia mieszkanka Lubartowa, pomagając osobie podszywającej się pod jej córkę. Teraz policjanci poszukują oszustek i apelują o rozwagę w kontaktach z osobami, które podając się za krewnych, proszą o pieniądze!
  8. Rok Stanisława Moniuszki to doskonała okazja do zapoznania się z twórczością kompozytora, właśnie z tej okazji 15 sierpnia na Dziedzińcku Muzeum Zamoyskich w Kozłówce odbędzie się widowisko operowe pn Straszny Dwór.
  9. Wnikliwa analiza zdarzeń oraz właściwe typowanie sprawców przez policjantów, doprowadziły do zatrzymania 5 osób podejrzanych o dokonanie szeregu przestępstw na terenie gm. Michów. Odpowiedzą za uszkodzenie mienia, kradzieże i kradzieże z włamaniem do pojazdów z których mieli dokonać kradzieży oleju napędowego.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.